Przejdź do treści

Zbigniew Juroszek

1 Zbigniew Juroszek

ATAL S.A. debiutuje na rynku Catalyst

atalObligacje ogólnopolskiego dewelopera ATAL S.A. o wartości ponad 25 mln zadebiutowały na rynku Catalyst w alternatywnym systemie obrotu BondSpot. Środki uzyskane z emisji spółka przeznaczy na zakup gruntów pod nowe inwestycje w kluczowych dla firmy miastach. ATAL S.A. jest jednym z trzech największych deweloperów w Polsce pod względem sprzedaży mieszkań. Od stycznia do końca listopada 2013 roku nowych nabywców znalazło 1195 lokali oferowanych przez spółkę.

Czytaj dalej »ATAL S.A. debiutuje na rynku Catalyst

Nowa inicjatywa deweloperska na rynku łódzkim

ATAL S.A. uruchamia w Łodzi kompleksową ofertę „Zajmiemy się wszystkim za Ciebie” mającą ułatwić Klientom zarówno podjęcie decyzji, jak i przejście przez cały proces wymiany mieszkania na nowe. Deweloper w ramach inicjatywy zajmie się sprzedażą obecnego lokum Klienta, pokryje koszt prowizji brokera nieruchomości oraz zaoferuje nowe mieszkanie z opcją wykończenia „pod klucz”, na osiedlu o wysokim standardzie.

Czytaj dalej »Nowa inicjatywa deweloperska na rynku łódzkim

Na Białołęce powstaną apartamenty Atal Marina

Ruszyła budowa osiedla Atal Marina, pierwszej warszawskiej inwestycji ATAL S.A., dewelopera specjalizującego się w budowie wysokiej jakości mieszkań i domów. Inwestycję wyróżnia niebanalny projekt architektoniczny i ciekawa lokalizacja w bezpośrednim sąsiedztwie Kanału Żerańskiego, przy ul. Krzyżówki na warszawskiej Białołęce. Dla zwiększenia komfortu mieszkańców osiedle zostało zaprojektowane w sposób umożliwiający ruch pojazdów jedynie pod ziemią. Szacowana wartość inwestycji wynosi 55,8 mln PLN. Osiedle zostanie oddane do użytku w II kwartale 2014 roku.

Czytaj dalej »Na Białołęce powstaną apartamenty Atal Marina

Mieszkania pod klucz najbardziej poszukiwane – komentarz Zbigniewa Juroszka, Prezesa ATAL S.A.

Na rynku mieszkaniowym dostępnych jest obecnie dużo gotowych mieszkań do odbioru. Największy odsetek takich lokali jest w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu. Taka sytuacja wynika m.in. z nasycenia rynku oraz silnie sprecyzowanych oczekiwań Klientów, którzy coraz częściej szukają na rynku pierwotnym projektów gotowych do natychmiastowego zamieszkania. Kupujący cenią swój czas i oczekują, że to deweloper wykończy ich mieszkanie – jednak zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Na rynku coraz więcej firm oferuje takie rozwiązania swoim Klientom, a zapotrzebowanie na nie potwierdzają dane sprzedażowe.

Czytaj dalej »Mieszkania pod klucz najbardziej poszukiwane – komentarz Zbigniewa Juroszka, Prezesa ATAL S.A.

Eksperci oceniają – rośnie popyt na mieszkania „pod klucz”

Jak wynika z oceny analityków dewelopera Atal, w Polsce cały czas rośnie popyt na w pełni wykończone mieszkania, gotowe do zamieszkania od razu po sfinalizowaniu procesu zakupu nieruchomości. Według opinii ekspertów, Polsce dzięki temu coraz bliżej do nieruchomościowych standardów rynkowych Państw zachodniej Europy. Na rodzimym gruncie, trend ten najmocniej jest odczuwalny w Łodzi oraz we Wrocławiu.Czytaj dalej »Eksperci oceniają – rośnie popyt na mieszkania „pod klucz”

Rekordowe wyniki sprzedaży mieszkań Atal

Rok 2010 okazał się dla Atal rekordowym, jeśli chodzi o poziom sprzedaży. Spółce udało się sfinalizować 414 transakcji, na kwotę wynoszącą ponad 186 mln złotych. Tak wysoki poziom udało się osiągnąć dzięki szerokiemu spektrum inwestycji, które trafiły w potrzeby polskich rodzin, atrakcyjnym cenom, a także wysokiej jakości realizowanych projektów.

Czytaj dalej »Rekordowe wyniki sprzedaży mieszkań Atal