Przejdź do treści

XEROX

Kyocera FS-4200DN – najoszczędniejsza drukarka biurowa w zestawieniu IT Professional!

Według zestawienia, przygotowanego przez magazyn IT Professional, drukarka Kyocera FS-4200DN jest najtańszym w eksploatacji urządzeniem monochromatycznym. Według wyliczeń magazynu, wydruk jednej strony na FS-4200DN kosztuje zaledwie 1,5 grosza. W przypadku modeli konkurencyjnych, cena ta potrafi być nawet trzykrotnie wyższa. W badaniu, oprócz Kyocery, uczestniczyły urządzenia takich producentów jak: OKI, Samsung, Xerox, Lexmark, HP, Canon i Konica Minolta.Czytaj dalej »Kyocera FS-4200DN – najoszczędniejsza drukarka biurowa w zestawieniu IT Professional!

1 XEROX

Mija 35 lat od wynalezienia drukarki laserowej

xeroxW tym roku mija 75. rocznica wynalezienia przez Chestera Carlsona kserografii – technologii wykorzystywanej dziś we wszystkich biurach, którą rozwinął i wprowadził na rynek Xerox. W 2013 r. mija także 35 lat od wynalezienia przez firmę drukarki laserowej.  Marka ma na swoim koncie ponad 10,7 tys. aktywnych patentów oraz miliardy dolarów wydanych na badania i rozwój. Koncern pracuje obecnie m.in. nad techniką drukowania baterii słonecznych i metodami bezdotykowego badania noworodków.

Czytaj dalej »Mija 35 lat od wynalezienia drukarki laserowej

Xerox zaprezentuje nowy ploter podczas Targów RemaDays 2013

Od 6 do 8 lutego w Warszawie odbędą się Międzynarodowe Targi Poligrafii i Reklamy RemaDays. Xerox zaprezentuje na nich swój najnowszy ploter, który wejdzie do sprzedaży jesienią. Zwiedzający będą mogli zobaczyć także system produkcyjny Xerox 770 drukujący w tempie 70 str./min oraz  zapoznać się z programem Mnumi Pilot, który optymalizuje procesy druku przez Internet.

Czytaj dalej »Xerox zaprezentuje nowy ploter podczas Targów RemaDays 2013

Mądre buty i rozgarnięta drukarka. Przedmioty będą się same komunikować

Komisja Europejska rozpoczęła społeczne konsultacje na temat internetu przedmiotów. Stawką jest bezpieczeństwo gromadzonych przez różne urządzenia danych, o które postanowił właśnie zadbać Europol, inicjując projekt Międzynarodowego Sojuszu ds. Cyberbezpieczeństwa (ICSPA). Jakie zagrożenia i jakie korzyści niesie z sobą ta nowa koncepcja technologiczna?

Czytaj dalej »Mądre buty i rozgarnięta drukarka. Przedmioty będą się same komunikować

Prywatna fabryka 3D

Naukowcy prześcigają się w tworzeniu rewolucyjnych rozwiązań z zakresu druku 3D – urządzeń potrafiących wyprodukować wszystko, od czekolady, aż po kości. Chociaż w Polsce na razie narzędzia te wykorzystywane na małą skalę, warto zastanowić się, jakie zastosowanie mogą mieć w przyszłości.

Czytaj dalej »Prywatna fabryka 3D

Xerox przejmuje NewField IT i rozszerza swoją ofertę

Xerox Corporation przejął NewField IT – brytyjskiego dostawcę oprogramowania dla usług związanych z produkcją dokumentów biurowych. Zakup ten umocni pozycję Xeroxa jako jednej z wiodących firm w obszarze zarządzania drukiem (Managed Print Services – MPS) i obiegiem dokumentów, realizującej projekty zarówno na rzecz sektora MŚP, jak i korporacji.

Czytaj dalej »Xerox przejmuje NewField IT i rozszerza swoją ofertę