Archiwa tagu: WWF

Kolejna Godzina dla Ziemi WWF

W sobotę, 31 marca 2012 r. o godzinie 20.30, w domach, firmach i najważniejszych obiektach publicznych na całym świecie zgasną światła. To kolejna odsłona akcji Godzina dla Ziemi WWF, organizowanej przez organizację ekologiczną WWF.

Pierwszy pasażerski lot na biopaliwie

Królewskie Holenderskie Linie Lotnicze KLM przeprowadziły pierwszy na świecie demonstracyjny pasażerski lot zasilany przez biopaliwo. W przedsięwzięciu wykorzystano Boeinga 747, którego jeden z silników działał na mieszance zrównoważonego biopaliwa i tradycyjnego paliwa lotniczego.

Panda Security współpracuje z WWF

Firma Panda Security i WWF, międzynarodowa organizacja ekologiczna, podpisały porozumienie o współpracy mające na celu troskę o środowisko naturalne. Inicjatywa ta wpisuje się w realizowaną przez Panda Security politykę firmy odpowiedzialnej społecznie, która część swoich dochodów przeznacza na wsparcie różnorodnych, międzynarodowych inicjatyw, skierowanych do dzieci i chroniących naszą planetę.

WWF Polska, zespół Wilki i Hypermedia – pomagają wilkom

Agencja komunikacji i marketingu interaktywnego Hypermedia (Isobar Polska), jest współautorem strategii komunikacji internetowej w najnowszej kampanii społecznej prowadzonej przez fundację WWF, dotyczącej ochrony polskich wilków. Planowaniem i zakupem mediów – zajął się dom mediowy Hyperhouse of Media (Isobar Polska).  

TANDBERG prezentuje 10 sposobów na ograniczenie emisji gazów cieplarnianych

Firma TANDBERG, jeden z największych na świecie dostawców produktów i usług w technologii Telepresence, wideokonferencji o wysokiej rozdzielczości oraz mobilnego wideo, zaprezentowała 10 sposobów, umożliwiających ograniczenie emisji gazów cieplarnianych, a jednocześnie zapewniających osiągnięcie celów biznesowych.

Carlsberg Polska dla Ziemi

Carlsberg Polska, jako jedna z dwunastu firm Grupy Carlsberg Breweries, 28 marca, o godzinie 20.30 weźmie udział w globalnej inicjatywie „Godzina dla Ziemi”, zainicjowanej przez międzynarodową organizację ekologiczną WWF. O wyznaczonej godzinie Carlsberg Polska wyłączy oświetlenie głównych budynków firmy w Warszawie, Brzesku, Sierpcu, Szczecinie oraz Wrocławiu. Również pracownicy Carlsberg Polska są zachęcani do wygaszenia świateł… Czytaj dalej »

EMPARK włącza się do akcji „Godzina dla Ziemi”

W najbliższą sobotę, 28 marca 2009 r. o godzinie 20.30, największy w Polsce kompleks biurowy EMPARK na godzinę wygasi oświetlenie parkingu zewnętrznego. Włączenie się biurowców z warszawskiego Mokotowa w akcję „Godzina dla Ziemi” pogłębione zostało o apel do przeszło 14 tys. pracowników o wygaszenie oświetlenia w indywidualnie zarządzanych biurach kompleksu.