Przejdź do treści

Work Service

Firmy zahamowały nowe rekrutacje

Co roku w okresie letnim odnotowywane jest zwiększone zapotrzebowanie na pracowników. Niestety, mimo sprzyjających warunków na rynku pracy, nie odnotowuje się poprawy. Uniemożliwia ją brak tworzenia nowych miejsc pracy w firmach. W niepewnych czasach przedsiębiorcy stawiają na wydłużanie czasu pracy zatrudnionej załogi, co z jednej strony przekłada się na niewielki wzrost płac pracowników, a z drugiej strony blokuje nowe rekrutacje.

Czytaj dalej »Firmy zahamowały nowe rekrutacje

Praca w wakacje – zastąp i zarabiaj

Pracownik udający się na urlop stawia swojego pracodawcę przed problemem poradzenia sobie z niedoborem kadry. Problem ten jest tym większy, im kosztowniejsze (czasem wręcz niemożliwe) jest przerwanie ciągu pracy. Dlatego w okresie wakacyjnym firmy zatrudniają pracowników zastępczych, których średnie wynagrodzenie może sięgać nawet 17,25 zł brutto za godzinę – wynika z najnowszych danych firmy Work Service S.A.

Czytaj dalej »Praca w wakacje – zastąp i zarabiaj

Sezon na pracę nie wystartował wcześniej

Pomimo zatrudnień z przyczyn sezonowych oraz rekrutacji pracowników na Euro 2012 poziom zatrudnienia w maju nie zmienił się w stosunku do poprzedniego miesiąca. Taka sytuacja dowodzi, że nadal istnieją duże trudności na polskim rynku pracy, gdzie z jednej strony pracownicy liczą na wzrost wynagrodzeń a z drugiej strony pracodawcy stoją przed problemem planów podniesienia płacy minimalnej.

Czytaj dalej »Sezon na pracę nie wystartował wcześniej

Rynek pracy niegotowy na wyższą płacę minimalną

Obecnie płaca minimalna stanowi ponad 40% średniego wynagrodzenia w Polsce. Stawia to nasz kraj w czołówce nowych państw członkowskich Unii Europejskiej posiadających najwyższy poziom minimalnego wynagrodzenia. Dodatkowo zwiększenie wynagrodzeń wpłynie na wzrost kosztów zatrudnienia i wydatki związane z prowadzeniem mikroprzedsiębiorstw, co przełoży się na spadek konkurencyjności polskiej gospodarki. Podniesienie najniższego wynagrodzenia, w sytuacji wyższego niż w zeszłym roku bezrobocia, może w przyszłym roku skutkować jeszcze trudniejszą sytuacją na rynku pracy.

Czytaj dalej »Rynek pracy niegotowy na wyższą płacę minimalną

Polacy coraz bardziej mobilni, Anglia przegrywa z Niemcami

Polacy deklarują coraz większą skłonność migracyjną w celach zarobkowych. Z badania przeprowadzonego na zlecenie Work Service S.A. wynika, że niemal 40% Polaków poszukując pracy, uwzględnia miejsca oddalone od miejsca zamieszkania o 15-50 kilometrów. Co więcej, wraz ze zwiększającym się dystansem, zwiększają się również wymagania finansowe. Zmienia się także kierunek emigracji zarobkowej – z Wielkiej Brytanii na Niemcy.

Czytaj dalej »Polacy coraz bardziej mobilni, Anglia przegrywa z Niemcami