WOPR

Plus na kolejnych pięć lat podpisał umowy z GOPR, TOPR, WOPR i MOPR

Co zrobić, by poczuć się bezpiecznie w górach i nad wodą? Jak wezwać pomoc, kiedy mamy problem z określeniem, gdzie dokładnie się znajdujemy? Od dziś działa nowa aplikacja Plusa z przyciskiem ratunkowym. Aplikacja „RATUNEK” otwiera kolejny rozdział współpracy Plusa ze służbami ratowniczymi.

Czytaj więcej »Plus na kolejnych pięć lat podpisał umowy z GOPR, TOPR, WOPR i MOPR

Zakończono znakowanie zachodniopomorskiego wybrzeża

W poniedziałek 11 lipca w Jarosławcu odbyła się uroczystość symbolicznego wbicia ostatniego słupka bezpieczeństwa. W sumie na całym wybrzeżu województwa zachodniopomorskiego, czyli na 185 kilometrach plaż, zainstalowanych zostało 1850 słupków heksametrycznych z numerem ratunkowym 601100100. Każdy słupek posiada swój indywidualny numer zgodny z długością polskiego wybrzeża. Jeśli zajdzie potrzeba wystarczy zadzwonić pod nr 601100100 i podać numer najbliższego słupka a ratownicy natychmiast zlokalizują miejsce zdarzenia. Projekt zrealizowany został dzięki współpracy WOPR Województwa Zachodniopomorskiego i operatora sieci Plus.

Czytaj więcej »Zakończono znakowanie zachodniopomorskiego wybrzeża

Bezpiecznie na wodzie z Sopockim WOPR i Locatelo.com

Podsumowanie sezonu wakacyjnego na wodach Zatoki Gdańskiej oraz spostrzeżenia na temat funkcjonalności lokalizatorów Locatelo.com to główne tematy spotkania zorganizowanego przez Sopockie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe i firmę Locatelo.com. Spotkanie odbyło się na terenie Sopockiego Klubu Żeglarskiego i wzbogacone zostało pokazem akcji ratunkowej przeprowadzonej na wodzie. Czytaj więcej »Bezpiecznie na wodzie z Sopockim WOPR i Locatelo.com