Przejdź do treści

Wojciech Rokicki

Stadiony w Miastach Gospodarzach – nie tylko na EURO 2012

Na francuskim Stade de France na płycie boiska odbywają się zawody windsurfingowe, zawody motocrossowe, multimedialne przedstawienia „Ben Hur” z wyścigami rydwanów. Stadion we Frankfurcie organizuje wszelkiego rodzaju imprezy, począwszy od ślubów i wesel na płycie boiska, poprzez spotkania różnych firm, spotkania promocyjne, targi.

Czytaj dalej »Stadiony w Miastach Gospodarzach – nie tylko na EURO 2012

Stadion PGE Arena w Gdańsku oddany do użytku

Przez niektórych uważany jest za najpiękniejszą arenę piłkarską budowaną w Polsce na Euro 2012. Włoskie media nazwały go z kolei Lamborghini wśród stadionów. Stadion PGE Arena w Gdańsku. Po 1190 dniach wszystkich prac budowlanych, obiekt uzyskał wczoraj pozwolenie na użytkowanie. Na niecałe 11 miesięcy pozostałe do Euro 2012 w Polsce są oddane do użytku już 2 z 4 budowanych w związku z Turniejem stadionów.

Czytaj dalej »Stadion PGE Arena w Gdańsku oddany do użytku

Euro 2012 – bezpieczeństwo stadionowe

Jak zapewnić bezpieczeństwo na stadionach przed, w trakcie i po zakończeniu Turnieju w Polsce? W poniedziałek 11 kwietnia dyskutowało  o tym ponad 100 ekspertów z Policji, ABW, BOR, Straży Pożarnej, Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego, Głównego Inspektoratu Sanitarnego, PZPN, spółki Euro 2012 Polska, UEFA, przedstawiciele Komitetów Organizacyjnych Miast Gospodarzy i spółki celowej Ministra Sportu i Turystyki, PL.2012.

Czytaj dalej »Euro 2012 – bezpieczeństwo stadionowe