Przejdź do treści

Windows Azure

1 Windows Azure

Polska agencja reklamowa stworzyła z firmą Microsoft aplikację ułatwiającą budowanie stron WWW w chmurze

brandooDzięki aplikacji stworzonej przez polską firmę, tylko kilku kliknięć wymaga zbudowanie w chmurze Windows Azure strony WWW opartej o najpopularniejszy na świecie system zarządzania treścią. Możliwość skorzystania z bazy danych Microsoftu to dostęp do niemal nieograniczonej skalowalności rozmiaru i wydajności oraz większy poziom bezpieczeństwa. Rozwiązanie Brandoo WordPress jest dostępne w oficjalnej Galerii Windows Azure, a jego opracowanie odbyło się przy ścisłej współpracy z firmą Microsoft.

Czytaj dalej »Polska agencja reklamowa stworzyła z firmą Microsoft aplikację ułatwiającą budowanie stron WWW w chmurze

2 Windows Azure

Microsoft rozszerza zakres platformy Windows Azure o usługę IaaS i obniża ceny

microsoftMicrosoft ogłosił pełną dostępność usług Infrastructure as a Service (IaaS) dla Windows Azure: Windows Azure Virtual Machines (Maszyny Wirtualne) i Windows Azure Virtual Network (Sieć Wirtualna). Dzięki temu klienci zyskują platformę chmury hybrydowej i infrastrukturę w jednym rozwiązaniu, a wszystko to w nowej, niższej cenie.

Czytaj dalej »Microsoft rozszerza zakres platformy Windows Azure o usługę IaaS i obniża ceny

Serwery SUSE Linux dostępne w chmurze Windows Azure

Jak poinformowała firma SUSE, systemy operacyjne SUSE Linux Enterprise Server oraz openSUSE mogą już być uruchamiane jako maszyny wirtualne na platformie Windows Azure. Co więcej, wystarczy skorzystać z bezpłatnego narzędzia SUSE Studio, aby błyskawicznie przygotować aplikację gotową do pracy w chmurze i automatycznie uruchomić ją na Windows Azure, eliminując wszelkie nieefektywne, ręczne procesy z tym związane.

Czytaj dalej »Serwery SUSE Linux dostępne w chmurze Windows Azure

Więcej wolnego oprogramowania na platformie Windows Azure

Wykorzystanie platformy Microsoft Windows Azure dla uruchamiania otwartych projektów i aplikacji stworzonych z wykorzystaniem przede wszystkim technologii Open Source, dynamiczny rozwój otwartego oprogramowania na tej platformie oraz promowanie dobrych praktyk interoperacyjności w Polsce, otwartych standardów i otwartych danych, to trzy główne obszary współpracy Microsoft i Fundacji Aegis.

Czytaj dalej »Więcej wolnego oprogramowania na platformie Windows Azure

157 firm z Polski zgłosiło się do programu „Twoja firma, Twoja szansa na sukces”

157 firm z Polski zgłosiło w obu kategoriach lokalnych eliminacji drugiej edycji międzynarodowego programu „Twoja firma, Twoja szansa na sukces” łącznie 307 pomysłów na aplikację. Niewielką przewagę miały projekty wykorzystujące chmurę obliczeniową Windows Azure – 165, natomiast aplikacji działających na platformie Windows Phone zgłoszono 142. Zwycięzcy programu otrzymają bezpośrednie wsparcie Microsoft w zakresie marketingu i sprzedaży rozwiązań stworzonych w ramach konkursu, a także nagrody pieniężne oraz telefony Nokia Lumia. Program został objęty honorowym patronatem Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Partnerem technologicznym programu jest firma Nokia Poland, a patronami medialnymi portal idg.pl oraz magazyn CRN.

Czytaj dalej »157 firm z Polski zgłosiło się do programu „Twoja firma, Twoja szansa na sukces”

Ostatnie dni rejestracji do programu „Twoja firma, Twoja szansa na sukces”

Tylko do końca grudnia można zgłaszać pomysły na aplikację w ramach drugiej edycji międzynarodowego programu „Twoja firma, Twoja szansa na sukces”, skierowanego do lokalnych firm tworzących oprogramowanie i aplikacje. Zwycięzcy programu otrzymają bezpośrednie wsparcie Microsoft w zakresie marketingu i sprzedaży rozwiązań stworzonych w ramach programu, a także nagrody pieniężne oraz telefony Nokia Lumia.

Czytaj dalej »Ostatnie dni rejestracji do programu „Twoja firma, Twoja szansa na sukces”

ABC Data uruchamia pierwszą w regionie platformę do sprzedaży usług i produktów stworzonych w oparciu o model cloud firmy Microsoft

ABC Data S.A. – na bazie autorskiego pomysłu i z wykorzystaniem własnej, internetowej platformy sprzedażowej InterLink – uruchomi CloudLink, pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej internetowy system sprzedaży usług i produktów wykorzystujących platformę Windows Azure firmy Microsoft. To pierwszy tego typu projekt w naszej części Europy, realizowany przez Microsoft wspólnie z dystrybutorem.

Czytaj dalej »ABC Data uruchamia pierwszą w regionie platformę do sprzedaży usług i produktów stworzonych w oparciu o model cloud firmy Microsoft