Wikipedia

Mapy pkt.pl z Wikipedią

Spółka pkt.pl Polskie Książki Telefoniczne – właściciel internetowej wyszukiwarki firm i instytucji www.pkt.pl oraz wydawca książek telefonicznych – rozszerza bazę danych w swoim serwisie mapowym o treści z Wikipedii. Dzięki partnerstwu z encyklopedią internetową, użytkownicy serwisu www.pkt.pl/mapy mają bezpośredni dostęp do wiadomości na temat miejsc i obiektów. Informacje dostępne są w polskiej i angielskiej wersji językowej.

Czytaj więcej »Mapy pkt.pl z Wikipedią

Orange zawarł umowę o współpracy z Wikimedia Foundation

France Telecom i Wikimedia Foundation zawarły umowę, dzięki której treści Wikimedii będą dostępne poprzez portale internetowe i mobilne Orange, m.in. w Polsce.  Oba podmioty będą też wspólnie pracować nad tworzeniem nowych usług i funkcji na bazie Wikipedii, flagowego projektu Fundacji Wikimedia . To pierwsze tego rodzaju porozumienie na świecie.
Czytaj więcej »Orange zawarł umowę o współpracy z Wikimedia Foundation

Przynależność do UE sprzyja współpracy w obrębie IT

Region Europy Środkowej i Wschodniej (CEE) od czasu przystąpienia Polski do Unii Europejskiej w maju 2004 r. coraz częściej staje się obszarem docelowym eksportu polskiej myśli informatycznej. Z wydanego właśnie raportu DiS wynika, że przynależność Polski do UE ośmiela wiele krajów regionu do zlecania realizacji kontraktów firmom właśnie z terenu naszego kraju.
Czytaj więcej »Przynależność do UE sprzyja współpracy w obrębie IT