WIKANA

Wikana S.A. wykorzysta rozwiązania sieciowe

Wikana S.A. – notowana na rynku głównym GPW firma deweloperska – rozpoczęła prace nad nową strategią rozwoju na lata 2011-2013, opartą na rozwiązaniach sieciowych i modułowych. Jej realizacja sprawi, że Wikana S.A. będzie pierwszym sieciowym deweloperem w Polsce, operującym głównie w miastach od 50 do 150 tys. mieszkańców. W związku z powziętymi pracami został wzmocniony zarząd Spółki, na stanowisko wiceprezesa zarządu ds. finansowych został powołany Pan Tomasz Grodzki. 17 lutego br. NWZA zadecyduje o resplicie akcji Wikana S.A. w stosunku 10:1.

Czytaj więcej »Wikana S.A. wykorzysta rozwiązania sieciowe

Kamienica Misjonarska – lubelski zabytek odzyskuje dawny blask dzięki firmie Wikana S.A.

Kamienica Misjonarska, lubelski zabytek pochodzący z 1873 r., odzyskuje dawny blask dzięki deweloperskiej spółce Wikana S.A. W odrestaurowywanym budynku powstanie 10 wysokiej klasy apartamentów o łącznej powierzchni użytkowej 661 mkw. Zakończenie inwestycji, zlokalizowanej w centrum Lublina przy ul. Misjonarskiej 12, planowane jest na grudzień 2010 r.

Czytaj więcej »Kamienica Misjonarska – lubelski zabytek odzyskuje dawny blask dzięki firmie Wikana S.A.

Nowa struktura majątkowa grupy Wikana – Wikana FIZ

W dniu 19 lipca 2010 r. spółka Wikana S.A. objęła pierwszą emisję certyfikatów inwestycyjnych serii A w Funduszu Inwestycyjnym Zamkniętym CC24 FIZ, który został utworzony 15 stycznia 2010 roku, na okres 20 lat. 25 sierpnia 2010 r. Zgromadzenie Inwestorów podjęło decyzję o zmianie nazwy na Wikana FIZ. Fundusz powstał we współpracy z Copernicus Capital TFI S.A., który jest podmiotem zarządzającym FIZ.

Czytaj więcej »Nowa struktura majątkowa grupy Wikana – Wikana FIZ

Wyjątkowa inwestycja w Krynicy, perle polskich uzdrowisk

Krynica Górska to ceniony w naszej części Europy kurort wypoczynkowo-uzdrowiskowy. Miejscowość jest wyjątkowa ze względu na doskonałe trasy narciarskie oraz unikalne walory przyrodnicze – tutaj znajdują się wody mineralne o niespotykanym składzie. Potencjał miasta dostrzegają inwestorzy. Jednym z nich jest WIKANA, polski deweloper, który w Krynicy wybudował inwestycję mieszkaniową Apartamenty Krynica.

Czytaj więcej »Wyjątkowa inwestycja w Krynicy, perle polskich uzdrowisk