Przejdź do treści

Waldemar Olbryk

1 Waldemar Olbryk

Skanska sprzedaje niemal ukończony budynek Atrium 1 funduszowi Deka Immobilien

skanskaSkanska Property Poland sprzedała Atrium 1, swój sztandarowy zielony biurowiec w centrum Warszawy, niemieckiemu otwartemu funduszowi nieruchomościowemu Deka Immobilien-Global. Wartość transakcji wyniosła ok. 94 mln euro. Atrium 1 to czwarty w ciągu ostatnich 10 miesięcy nowy projekt biurowy Skanska w Polsce zakupiony przez fundusze inwestycyjne.

Czytaj dalej »Skanska sprzedaje niemal ukończony budynek Atrium 1 funduszowi Deka Immobilien

Kompleks biurowy Green Towers wynajęty w 95% jeszcze przed ukończeniem budowy

Skanska Property Poland wkrótce zakończy proces najmu powierzchni biurowej w Green Towers we Wrocławiu, zlokalizowanym przy ul. Strzegomskiej. Po podpisaniu ostatniej umowy najmu, stopień komercjalizacji obiektu sięga obecnie 95%. Nowy najemca, międzynarodowa korporacja i jeden z największych pracodawców we Wrocławiu, który ulokuje w Green Towers swój dział badań i rozwoju, zajmie w obu budynkach zielonego biurowca w sumie 14 400 m2 (3 900 m2 w budynku A oraz 10 500 m2 w budynku B). Najemcę reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

Czytaj dalej »Kompleks biurowy Green Towers wynajęty w 95% jeszcze przed ukończeniem budowy

Awanse kadry zarządzającej w Skanska Property Poland

Z dniem 23 września 2011 roku Waldemar Olbryk, pełniący dotychczas funkcję dyrektora regionalnego w Skanska Property Poland, został powołany na stanowisko prezesa zarządu firmy. Jest pierwszym Polakiem na stanowisku prezesa Skanska Property Poland. Waldemar Olbryk zastąpił Nicklasa Lindberga, który został nowym prezesem jednostki Skanska Commercial Development Europe (CDE), odpowiedzialnej za komercyjne projekty deweloperskie w Europie Środkowo-Wschodniej.

Czytaj dalej »Awanse kadry zarządzającej w Skanska Property Poland

Grunwaldzki Center – nowoczesny kompleks biurowy we Wrocławiu został oficjalnie otwarty

Usytuowany z samym sercu Wrocławia kompleks otworzył wiceprezydent miasta Adam Grehl, który – wraz z Nicklasem Lindbergiem, Dyrektorem Zarządzającym Skanska Property Poland – przeciął wstęgę i pokroił widowiskowy tort w kształcie Grunwaldzki Center. Uroczystość otwarcia kompleksu poprowadził Jerzy Skoczylas  z kabaretu Elita, jedna z wrocławskich ikon. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, najemcy z Grunwaldzki Center  i reprezentanci biznesu.

Czytaj dalej »Grunwaldzki Center – nowoczesny kompleks biurowy we Wrocławiu został oficjalnie otwarty