Visa payWave

Kartami zbliżeniowymi Visa można płacić w warszawskich autobusach

Rozpoczęło się instalowanie w autobusach w Warszawie urządzeń, które umożliwiają m.in. szybką i wygodną płatność za przejazd za pomocą zbliżeniowej karty Visa oraz smartfonów z aplikacją płatności zbliżeniowych Visa payWave. Do końca roku mobilne automaty biletowe obsługujące płatności kartami Visa, w tym płatności zbliżeniowe, zostaną zamontowane łącznie w 600 autobusach Miejskich Zakładów Autobusowych. Urządzenia montuje i zapewnia ich funkcjonowanie firma MERA-SERWIS z Grodziska Mazowieckiego, za rozliczanie płatności odpowiada firma First Data Polska, właściciel marki Polcard.

Czytaj dalej »Kartami zbliżeniowymi Visa można płacić w warszawskich autobusach

Zbliżeniowa karta Visa payWave i karta szkolna „w jednym”

Zbliżeniowe karty Visa payWave to karty z mikroprocesorem, który podnosi poziom bezpieczeństwa samej karty i umożliwia łączenie na jednym „plastiku” zastosowań czysto płatniczych z innymi funkcjami, np. identyfikacją użytkownika karty. Z tej właśnie funkcji jako pierwsze w Polsce będzie korzystać XXIII Liceum Ogólnokształcące im. ks. prof. Józefa Tischnera w Łodzi, w którym z początkiem zbliżającego się roku szkolnego zostanie uruchomiony system „karty szkolnej”.

Czytaj dalej »Zbliżeniowa karta Visa payWave i karta szkolna „w jednym”

Ponad 100 tys. zbliżeniowych kart Visa payWave wydanych w Polsce

W Polsce zostało już wydanych ponad 100 tys. kart zbliżeniowych Visa payWave, a co najmniej kilka razy więcej takich kart pojawi się na rynku już w nadchodzącym roku. Ich pierwszym emitentem jest, od 2008 r., Bank Zachodni WBK, zaś do wydania swoich kart Visa z dodatkową funkcją zbliżeniową Visa payWave przygotowuje się 7 kolejnych banków członkowskich Visa. Czytaj dalej »Ponad 100 tys. zbliżeniowych kart Visa payWave wydanych w Polsce

Nie tylko dla graczy

Już 60 tys. użytkowników kart Visa w Polsce korzysta z technologii zbliżeniowej Visa payWave. Teraz uczestnicy targów Poznań Game Arena przetestują nowość w tej dziedzinie – pierwszą w Polsce przedpłaconą kartę zbliżeniową Visa payWave, wydaną przez Bank Zachodni WBK.
Czytaj dalej »Nie tylko dla graczy

Visa payWave i BZ WBK

Bank Zachodni WBK, który od jesieni 2008 r. wydaje debetowe karty Visa Electron<30 payWave rozpoczął oferowanie tych kart we wszystkich swoich oddziałach w kraju w ramach jesiennej kampanii promującej Konto <30. Do końca sierpnia br. BZ WBK, który do tej pory oferował karty Visa payWave tylko w aglomeracjach warszawskiej, poznańskiej i wrocławskiej, wydał ich już ponad 40 tys. Czytaj dalej »Visa payWave i BZ WBK

Ponad 20 mln polskich kart Visa; pierwsza mobilna transakcja Visa w Polsce

Według ogłoszonych dziś danych liczba wydanych w Polsce kart Visa przekroczyła w końcu marca br. poziom 20,9 mln. W tej liczbie już ponad 3,9 mln stanowią, wydane przez 22 banki, karty Visa z mikroprocesorem w standardzie EMV, który jest warunkiem dalszego zwiększania bezpieczeństwa i rozbudowywania możliwości kart np. o funkcje już wprowadzanych w Polsce płatności zbliżeniowych Visa payWave czy – w niedalekiej przyszłości – płatności mobilnych.
Czytaj dalej »Ponad 20 mln polskich kart Visa; pierwsza mobilna transakcja Visa w Polsce