Archiwa tagu: Visa Europe

Dwadzieścia lat polskich kart Visa

W ciągu 20 lat od wydania pierwszej w kraju karty płatniczej, którą była karta Visa, Polska z kraju znajdującego się w grupie najsłabiej rozwiniętych rynków europejskich w sferze kart płatniczych stała się szóstym rynkiem w Unii Europejskiej pod względem liczby kart Visa oraz krajem najszybciej upowszechniającym płatności zbliżeniowe Visa w Europie.

Dzień największych zakupów w ciągu roku: przewidywane wydatki kartami Visa w Europie na poziomie 2 mld euro i ponad 26 tys. transakcji kartami Visa w każdej minucie

Według przewidywań analityków Visa Europe, tegorocznym dniem największych zakupów będzie czwartek, 23 grudnia. Organizacja Visa przygotowuje się na przetworzenie w tym kulminacyjnym dniu przedświątecznego sezonu ok. 38 mln transakcji o łącznej wartości ponad 2 mld euro.

„Kartą Visa zapłacisz wszędzie”: program rozwoju sieci akceptacji kart płatniczych w Polsce, finansowany przez banki-wydawców kart; cel: podwojenie w ciągu 5 lat liczby placówek przyjmujących płatności kartami

W ramach strategicznej inicjatywy organizacji Visa Europe, podjętej wspólnie z bankami członkowskimi w Polsce, został uruchomiony program rozwoju sieci akceptacji kart płatniczych pod nazwą Kartą Visa zapłacisz wszędzie. Celem programu jest podwojenie, w ciągu 5 lat, liczby placówek przyjmujących karty Visa w Polsce, tak by osiągnęła ona 400 tys. do końca 2015 r.

Wygraj wyjazd z Visa na Finały Mistrzostwa Świata FIFA w piłce nożnej

Do połowy czerwca br. potrwa najnowsza promocja płatności bezgotówkowych organizacji Visa Europe oraz banków członkowskich, która ruszyła 1 marca br. W ramach promocji każdy zakup z użyciem karty Visa daje jej użytkownikowi szansę wygrania wielu nagród, w tym wyjazdu, wraz z osobą towarzyszącą, na tegoroczne Mistrzostwa Świata FIFA w piłce nożne w Republice Południowej Afryki.… Czytaj dalej »