Archiwa tagu: VAT

SaaS receptą na VAT

Zmiany w podatku VAT odczuje prędzej czy później każdy Polak, a w szczególności przedsiębiorca prowadzący biznes w naszym kraju. Zmiany nie ograniczają się tylko do uaktualnienia stron internetowych oraz papierowych cenników – aktualizować należy przede wszystkim oprogramowanie wykorzystywane w firmie.

Nowe oprogramowanie serwerów Active w nazwa.pl

Rynek usług hostingowych w Polsce ulega konsekwentnemu progresowi. Proces ten przekłada się przede wszystkim na rozwój oprogramowania oraz funkcjonalności, oferowanych w ramach hostingu. Dlatego też, serwis nazwa.pl po raz kolejny wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich Klientów, dodając do serwerów dwie nowe, darmowe aplikacje – Active.invoice oraz Active.photo.

Obciążanie VAT aukcji charytatywnych to złe rozwiązanie

Izba Skarbowa w Warszawie wydała interpretację, z której wynika, że przekazywanie w ramach aukcji charytatywnej przedmiotów powinno być obciążone VAT jako odpłatna dostawa towarów. Stanowisko takie może bardzo negatywnie przełożyć się na możliwości wykonywania działalności statutowej przez organizacje charytatywne. Pracodawcy RP mają poważne wątpliwości co do tej interpretacji zarówno uwzględniając argumenty stricte prawne jak i… Czytaj dalej »

Firmy powinny wstrzymać podwyżki płac

W lipcu br. przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw wzrosło w stosunku do czerwca br o 0,9 proc., a w ujęciu rocznym o 2,1 proc. Jednocześnie, jak pokazują badania, zadowolenie pracowników z sytuacji zawodowej jest niższe od średniej europejskiej, głównie ze względu na płacę.