Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów

1 Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów

Nokaut.pl dołączył do grona partnerów akcji UOKiK

nokautNokaut.pl – jedna z najpopularniejszych porównywarek cen w Polsce – wesprze kampanię Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów informującą o prawach i obowiązkach związanych z zakupami w sieci. W ramach współpracy Nokaut.pl będzie promował portal ezakupy.uokik.gov.pl – najnowszy projekt UOKiK, dedykowany transakcjom internetowym.

Czytaj więcej »Nokaut.pl dołączył do grona partnerów akcji UOKiK

Nie dajmy się oskubać w sieci

Prezenty zamawiane przez Internet, paczki, kartki z życzeniami – co zrobić, gdy nie dojdą na czas? Czy można oddać nietrafiony prezent bez względu na kraj zakupu? Jak płacić bezpiecznie? Najważniejsze porady dla Świętych Mikołajów kupujących w sieci wspólnie przedstawiają: Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Urząd Komunikacji Elektronicznej oraz Europejskie Centrum Konsumenckie.

Czytaj więcej »Nie dajmy się oskubać w sieci

Penta Investments buduje “okienny” holding – przejmuje słowacką spółkę Noves

Środkowo-europejska grupa inwestycyjna Penta Investments przejęła jednego z głównych producentów stolarki okiennej na Słowacji – Noves Okna s.r.o. Jest to już druga inwestycja Penta Investments w sektorze stolarki budowlanej, po akwizycji polskiej spółki Okna Rąbień. Wartość umowy nie została ujawniona. Warunkiem sfinalizowania transakcji jest uzyskanie zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
Czytaj więcej »Penta Investments buduje “okienny” holding – przejmuje słowacką spółkę Noves

Nowe wytyczne kolejnym utrudnieniem dla przedsiębiorców?

Od 1 stycznia 2009 roku Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów stosuje nowe wytyczne w sprawie ustalania wysokości kar pieniężnych nakładanych na przedsiębiorców naruszających prawo antymonopolowe. Jednocześnie do dnia 15 stycznia 2009 roku trwają konsultacje dotyczące wytycznych dla przedsiębiorców naruszających zbiorowe interesy konsumentów. Nowe rozwiązania budzą wątpliwości Konfederacji Pracodawców Polskich.
Czytaj więcej »Nowe wytyczne kolejnym utrudnieniem dla przedsiębiorców?