Przejdź do treści

UOKiK

1 UOKiK

Nokaut.pl dołączył do grona partnerów akcji UOKiK

nokautNokaut.pl – jedna z najpopularniejszych porównywarek cen w Polsce – wesprze kampanię Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów informującą o prawach i obowiązkach związanych z zakupami w sieci. W ramach współpracy Nokaut.pl będzie promował portal ezakupy.uokik.gov.pl – najnowszy projekt UOKiK, dedykowany transakcjom internetowym.

Czytaj dalej »Nokaut.pl dołączył do grona partnerów akcji UOKiK

NIK o ochronie klientów sklepów internetowych

NIK przeprowadziła kontrolę systemu ochrony klientów sklepów internetowych w Polsce. Wynika z niej, że polscy e-konsumenci są pod dobrą opieką, mają dostęp do bezpłatnych porad prawnych a skargi, w większości przypadków, rozstrzygane są rzetelnie i terminowo. W raporcie NIK zwrócono także uwagę na dostępny w Polsce, europejski system certyfikacji Euro-Label, dzięki któremu zakupy w sieci mogą być jeszcze bardziej bezpieczne.Czytaj dalej »NIK o ochronie klientów sklepów internetowych

3 UOKiK

E-commerce: ponad połowa polskich sklepów stosuje klauzule niedozwolone

rzetelny regulaminSklepy internetowe w dalszym ciągu stosują w swoich regulaminach klauzule niedozwolone, a co za tym idzie nie stosują się do wymogów UOKiK. Jak wynika z najnowszego badania, zabronione prawem zapisy można znaleźć w aż 54 procentach regulaminów. Podobnie jest w przypadku ochrony danych osobowych. Tylko co trzeci polski sklep internetowy spełnia wymogi ustawy. Właścicieli nie odstraszają nawet wysokie kary, które mogą wynosić 10 procent przychodów za ubiegły rok.

Czytaj dalej »E-commerce: ponad połowa polskich sklepów stosuje klauzule niedozwolone

Integer.pl podpisał umowę z Austrian Post

Grupa Integer.pl – czołowa polska grupa pocztowa, niezależny operator finansowy oraz dostawca innowacyjnych rozwiązań pocztowo-kurierskich i usług z zakresu e-commerce – podpisał umowę sprzedaży spółki Kolportaż Rzetelny na rzecz Austrian Post. Transakcja została zatwierdzona przez UOKiK. Kolportaż Rzetelny to lider w sektorze druków bezadresowych, z udziałem rynkowym na poziomie 36%. Przychody spółki w 2011 roku wyniosły 44 mln zł (11,3 mln euro).

Czytaj dalej »Integer.pl podpisał umowę z Austrian Post

Konsument w Europie nie jest sam – 5 lat istnienia Europejskich Centrów Konsumenckich

Sieć Europejskich Centrów Konsumenckich (ECC-Net), obecnych w 27 krajach Unii Europejskiej oraz Norwegii i Islandii, obchodzi V-lecie swojej działalności. Pomogliśmy bezpośrednio już niemal 220 tysiącom konsumentów w Europie, którzy zwracali się do nas o pomoc w sprawach indywidualnych. Czytaj dalej »Konsument w Europie nie jest sam – 5 lat istnienia Europejskich Centrów Konsumenckich