Unizeto Technologies

Chcę odzyskać anonimowość w sieci. Czy jest to jeszcze możliwe?

W czasach dynamicznego rozwoju internetu oraz mediów społecznościowych możemy zapomnieć o całkowitym zniknięciu z sieci. Na podstawie pobieranych przez nas plików, przeglądanych stron WWW czy publikowanych zdjęć można bardzo łatwo zidentyfikować każdego. Czy mimo to, dla tych, którzy pragną być anonimowi w internecie, jest jeszcze szansa?

Czytaj więcej »Chcę odzyskać anonimowość w sieci. Czy jest to jeszcze możliwe?

Konsekwencje promowania przez Google stron opartych na HTTPS. Kto będzie musiał nabyć certyfikaty SSL?

Certyfikaty SSL to podstawowy sposób ochrony danych przesyłanych przez internet. To także potwierdzenie wiarygodności posiadaczy witryn internetowych – w pasku adresu przeglądarki, w przypadku strony, która używa połączenia szyfrowanego protokołem SSL, użytkownicy mogą zobaczyć nazwę właściciela strony i wydawcy certyfikatu (umożliwia to EV SSL); w przypadku witryny WWW, która nie stosuje certyfikatu SSL, nie możemy mieć pewności, kto jest jej właścicielem, a co najważniejsze – czy ktoś nie „podsłuchuje” tego, co oglądamy lub piszemy. Dzięki temu, że strona jest zabezpieczona certyfikatem SSL, wszystkie dane, które wprowadzamy i które czytamy – jak np. numer karty kredytowej niezbędny do dokonania płatności w e-sklepie – są szyfrowane w drodze między serwerem a przeglądarką.

Czytaj więcej »Konsekwencje promowania przez Google stron opartych na HTTPS. Kto będzie musiał nabyć certyfikaty SSL?

Afera PRISM i nadciągający zombie – wpadki roku 2013 w cyberświecie

Na Twitterze co minutę pojawiało się nawet kilkaset wpisów dotyczących PRISM. Szpiegowska działalność NSA, w tym podsłuchiwanie Angeli Merkel i zrywy Anonymous, to tematy, które natychmiast były podejmowane przez media tradycyjnie i społecznościowe. W 2013 roku nie zabrakło zarówno błahych, jak i szeroko komentowanych wydarzeń, takich jak hakowanie sedesów czy zabawny atak internautów podczas telekonferencji Antoniego Macierewicza.

Czytaj więcej »Afera PRISM i nadciągający zombie – wpadki roku 2013 w cyberświecie

Excel – 3 tricki na najczęstsze problemy z linkami

Pomimo intuicyjnego interfejsu rozbudowane funkcje arkusza Microsoft Office Excel nieraz przysparzają użytkownikom nieco kłopotu. Jak rozwiązać najczęściej spotykane problemy z linkami, czyli odwołaniami do komórek znajdujących się w innych skoroszytach, podpowiadają trenerzy Unizeto Technologies prowadzący na co dzień szkolenia z oprogramowania biurowego.

Czytaj więcej »Excel – 3 tricki na najczęstsze problemy z linkami

Testerzy oprogramowania wychodzą z cienia programistów

Obecnie systemy IT są bardzo złożonymi produktami o dużej liczbie komponentów, które często funkcjonują w różnych zakątkach świata. Powoduje to, że coraz większą wagę przykłada się nie tylko do dobrze napisanego kodu, ale również do odpowiednio przeprowadzonych testów oprogramowania, co umacnia pozycję grupy zawodowej testerów.

Czytaj więcej »Testerzy oprogramowania wychodzą z cienia programistów

Jak zabezpieczyć e-maile przed możliwością fałszerstwa

Kiedy niemal 50 lat temu wymyślano pocztę elektroniczną, nie zastanawiano się nad jej bezpieczeństwem. Mimo że dzisiaj istnieje szereg technik pozwalających na fałszowanie e-maili, w Polsce korespondencja elektroniczna jest na tyle wiążąca, że może zostać użyta jako dowód sądowy. Warto zabezpieczyć swoją pocztę, aby adresaci mogli obdarzyć ją pełnym zaufaniem.

Czytaj więcej »Jak zabezpieczyć e-maile przed możliwością fałszerstwa

Jak wybrać hosting dla biznesu

Hostingu potrzebuje dziś praktycznie każda firma, która uruchamia swój biznes. Dobór właściwego rozwiązania ma duży wpływ na to, jak nasz biznes będzie postrzegany w sieci i odbierany przez potencjalnych klientów. Przed podjęciem decyzji niezbędne jest poznanie wymagań naszego przedsięwzięcia i możliwości poszczególnych usług.

Czytaj więcej »Jak wybrać hosting dla biznesu

Jak zabezpieczyć stronę internetową certyfikatem SSL

Od samego początku funkcjonowania sieci zapewnienie bezpieczeństwa było jednym z priorytetów każdej witryny internetowej. Obecnie jest to nie tyle wymóg co czynnik, który przekłada się bezpośrednio na zaufanie odwiedzających, a w przypadku e-biznesu również na ilość transakcji. W tej kwestii certyfikaty SSL stały się podstawowym zabezpieczeniem, którego oczekują internauci.

Czytaj więcej »Jak zabezpieczyć stronę internetową certyfikatem SSL