Przejdź do treści

Unizeto Technologies

Chcę odzyskać anonimowość w sieci. Czy jest to jeszcze możliwe?

W czasach dynamicznego rozwoju internetu oraz mediów społecznościowych możemy zapomnieć o całkowitym zniknięciu z sieci. Na podstawie pobieranych przez nas plików, przeglądanych stron WWW czy publikowanych zdjęć można bardzo łatwo zidentyfikować każdego. Czy mimo to, dla tych, którzy pragną być anonimowi w internecie, jest jeszcze szansa?

Czytaj dalej »Chcę odzyskać anonimowość w sieci. Czy jest to jeszcze możliwe?

Konsekwencje promowania przez Google stron opartych na HTTPS. Kto będzie musiał nabyć certyfikaty SSL?

Certyfikaty SSL to podstawowy sposób ochrony danych przesyłanych przez internet. To także potwierdzenie wiarygodności posiadaczy witryn internetowych – w pasku adresu przeglądarki, w przypadku strony, która używa połączenia szyfrowanego protokołem SSL, użytkownicy mogą zobaczyć nazwę właściciela strony i wydawcy certyfikatu (umożliwia to EV SSL); w przypadku witryny WWW, która nie stosuje certyfikatu SSL, nie możemy mieć pewności, kto jest jej właścicielem, a co najważniejsze – czy ktoś nie „podsłuchuje” tego, co oglądamy lub piszemy. Dzięki temu, że strona jest zabezpieczona certyfikatem SSL, wszystkie dane, które wprowadzamy i które czytamy – jak np. numer karty kredytowej niezbędny do dokonania płatności w e-sklepie – są szyfrowane w drodze między serwerem a przeglądarką.

Czytaj dalej »Konsekwencje promowania przez Google stron opartych na HTTPS. Kto będzie musiał nabyć certyfikaty SSL?

1 Unizeto Technologies

Afera PRISM i nadciągający zombie – wpadki roku 2013 w cyberświecie

unizetoNa Twitterze co minutę pojawiało się nawet kilkaset wpisów dotyczących PRISM. Szpiegowska działalność NSA, w tym podsłuchiwanie Angeli Merkel i zrywy Anonymous, to tematy, które natychmiast były podejmowane przez media tradycyjnie i społecznościowe. W 2013 roku nie zabrakło zarówno błahych, jak i szeroko komentowanych wydarzeń, takich jak hakowanie sedesów czy zabawny atak internautów podczas telekonferencji Antoniego Macierewicza.

Czytaj dalej »Afera PRISM i nadciągający zombie – wpadki roku 2013 w cyberświecie

3 Unizeto Technologies

Excel – 3 tricki na najczęstsze problemy z linkami

unizetoPomimo intuicyjnego interfejsu rozbudowane funkcje arkusza Microsoft Office Excel nieraz przysparzają użytkownikom nieco kłopotu. Jak rozwiązać najczęściej spotykane problemy z linkami, czyli odwołaniami do komórek znajdujących się w innych skoroszytach, podpowiadają trenerzy Unizeto Technologies prowadzący na co dzień szkolenia z oprogramowania biurowego.

Czytaj dalej »Excel – 3 tricki na najczęstsze problemy z linkami

4 Unizeto Technologies

Testerzy oprogramowania wychodzą z cienia programistów

unizetoObecnie systemy IT są bardzo złożonymi produktami o dużej liczbie komponentów, które często funkcjonują w różnych zakątkach świata. Powoduje to, że coraz większą wagę przykłada się nie tylko do dobrze napisanego kodu, ale również do odpowiednio przeprowadzonych testów oprogramowania, co umacnia pozycję grupy zawodowej testerów.

Czytaj dalej »Testerzy oprogramowania wychodzą z cienia programistów

5 Unizeto Technologies

Jak zabezpieczyć e-maile przed możliwością fałszerstwa

unizetoKiedy niemal 50 lat temu wymyślano pocztę elektroniczną, nie zastanawiano się nad jej bezpieczeństwem. Mimo że dzisiaj istnieje szereg technik pozwalających na fałszowanie e-maili, w Polsce korespondencja elektroniczna jest na tyle wiążąca, że może zostać użyta jako dowód sądowy. Warto zabezpieczyć swoją pocztę, aby adresaci mogli obdarzyć ją pełnym zaufaniem.

Czytaj dalej »Jak zabezpieczyć e-maile przed możliwością fałszerstwa

6 Unizeto Technologies

Jak wybrać hosting dla biznesu

unizetoHostingu potrzebuje dziś praktycznie każda firma, która uruchamia swój biznes. Dobór właściwego rozwiązania ma duży wpływ na to, jak nasz biznes będzie postrzegany w sieci i odbierany przez potencjalnych klientów. Przed podjęciem decyzji niezbędne jest poznanie wymagań naszego przedsięwzięcia i możliwości poszczególnych usług.

Czytaj dalej »Jak wybrać hosting dla biznesu

7 Unizeto Technologies

Jak zabezpieczyć stronę internetową certyfikatem SSL

unizetoOd samego początku funkcjonowania sieci zapewnienie bezpieczeństwa było jednym z priorytetów każdej witryny internetowej. Obecnie jest to nie tyle wymóg co czynnik, który przekłada się bezpośrednio na zaufanie odwiedzających, a w przypadku e-biznesu również na ilość transakcji. W tej kwestii certyfikaty SSL stały się podstawowym zabezpieczeniem, którego oczekują internauci.

Czytaj dalej »Jak zabezpieczyć stronę internetową certyfikatem SSL