Archiwa tagu: Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Jak student może zrobić karierę w finansach?

W dniach 28-29 maja 2009 roku na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie odbędzie się I Krakowska Konferencja Finansowa połączona z I Krakowskimi Targami Finansowymi pod hasłem „Student i Przedsiębiorca XXI wieku”. Przedsięwzięcie pozwala studentom i absolwentom poszerzyć wiedzę nt. rynków finansowych oraz dowiedzieć się jak rozwinąć własny biznes. Jest to również możliwość bezpośredniego spotkania z przedstawicielami… Czytaj dalej »

Konferencja „Partnerstwo Wschodnie Unii Europejskiej oraz wyzwania przed nią stojące” na UEK

Koło Naukowe Integracji Europejskiej, Jean Monnet Centre of Excellence oraz Katedra Europejskiej Integracji Gospodarczej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie mają zaszczyt zaprosić wszystkich zainteresowanych na konferencję dotyczącą obecnej sytuacji politycznej i gospodarczej Unii Europejskiej: „Partnerstwo Wschodnie Unii Europejskiej oraz wyzwania przed nią stojące”.

Konkurs Henkel Innovation Challenge rozstrzygnięty

Jedenaście najlepszych zespołów z 11 krajów Europy przedstawiało w Brukseli swoje pomysły przed międzynarodowym jury konkursu studenckiego Henkel Innovation Challenge. Wśród nich znaleźli się studenci z Krakowa, którzy ostatecznie zajęli szóste miejsce. Główna nagroda przypadła drużynie Rotterdam School of Management, reprezentującej Holandię.

Rachunek ekonomiczny kosztów prowadzenia Gabinetu Pielęgniarki POZ według zarządzenia nr 105 Prezesa NFZ

W marcu 2009 roku Małopolska Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych (MOIPiP) zwróciła się do Katedry Rachunkowości Finansowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (UEK) z prośbą o dokonanie analizy opłacalności prowadzenia Gabinetu Pielęgniarki POZ (tzw. pielęgniarka środowiskowa, rodzinna). Pielęgniarki, które świadczą swoje usługi w ramach tego typu prywatnej praktyki, prowadzonej w formie własnej działalności gospodarczej, nie są… Czytaj dalej »

Konferencja „Kryzys globalny – skutki lokalne”

Starostwo Powiatowe w Gorlicach, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie oraz Stowarzyszenie „Klub Gorliczan” zapraszają na konferencję „Kryzys globalny – skutki lokalne”, która odbędzie się  9 kwietnia 2009 roku (czwartek) o godzinie 12.00 w auli Zespołu Szkół Zawodowych (Budowlanka) w Gorlicach przy ul. Niepodległości 5.

Oni wiedzą, jak będzie wyglądał świat w 2050 roku

Bartosz Józefowski, Mateusz Kapera i Daniel Bogucki z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie zostali zwycięzcami polskiego etapu międzynarodowego konkursu studenckiego Henkel Innovation Challenge. W finale, który odbył się 18 marca w hotelu Marriot w Warszawie, okazali się najlepsi, pokonując 9 pozostałych drużyn. W kwietniu pojadą do Brukseli, aby walczyć o najwyższą wygraną – tygodniowy pobyt na… Czytaj dalej »

IncuBIT.pl – uzależnieni od innowacji

W lutym bieżącego roku swoją działalność rozpoczął projekt IncuBIT.pl, będący polskim odpowiednikiem inkubatorów technologicznych, działających od 1999 roku we Francji. Każdy pomysłodawca uzyskać będzie mógł finansowanie na realizację własnego przedsięwzięcia do 200 000 EUR.