Union Investment TFI

Dopłać rodzicom do emerytury

Coraz niższe emerytury to problem współczesnych, jak i przyszłych emerytów. Pomimo wprowadzanych przez rząd reform systemu emerytalnego, szanse na poprawę sytuacji są niewielkie. Jeśli więc dysponujemy wolnymi środkami, możemy je bezpiecznie zainwestować i wspomóc finansowo naszych rodziców. I to bez uszczuplania własnego kapitału.

Czytaj dalej »Dopłać rodzicom do emerytury

Union Investment TFI rozwija się i powiększa zespół zarządzających

Część dłużną Union Investment TFI wzmocnił Krzysztof Izdebski. To przede wszystkim rezultat wzrostu aktywów netto oraz planowanego rozwoju usług oferowanych przez Towarzystwo. Rozwój części dłużnej nie oznacza jednak odejścia od akcji, które w dalszym ciągu są najbardziej obiecującą kategorią aktywów.
Czytaj dalej »Union Investment TFI rozwija się i powiększa zespół zarządzających

To jeszcze nie jest szczyt możliwości, czyli podsumowanie wyników spółek w trzecim kwartale

III kwartał 2010 r. przyniósł po raz kolejny poprawę wyników spółek notowanych na GPW. Łączny zysk netto spółek wchodzących w skład indeksu WIG20 (z wyłączeniem CEZ) wzrósł w porównaniu z analogicznym okresem 2009 roku o ponad 11 proc. Jeszcze lepszą dynamikę zanotowały spółki z indeksu mWIG40. W tym przypadku wzrost zysku netto rok do roku wyniósł ponad 38 proc. Spółki z indeksu sWIG80 zanotowały poprawę zysku netto na poziomie około 9 proc. 

Czytaj dalej »To jeszcze nie jest szczyt możliwości, czyli podsumowanie wyników spółek w trzecim kwartale

Fundusze inwestycyjne na „fejsie” – Union Investment TFI przeciera szlaki

Założenie profilu firmy na Facebook nie jest wielką sztuką. Wyzwaniem może być zaproponowanie treści, które przyciągną użytkowników i zachęcą ich do interakcji. Z tego powodu jeszcze niewiele firm finansowych zdecydowało na takie działania. Union Investment TFI nie tylko jest pionierem, ale jego aktywność już została zauważona przez media.

Czytaj dalej »Fundusze inwestycyjne na „fejsie” – Union Investment TFI przeciera szlaki