Tripsta.pl

Ekowakacje, czyli co?

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez TNS OBOP, Polacy żyją coraz bardziej ekologicznie. Aż 66 proc. z nas stosuje w domach przyjazne dla środowiska rozwiązania. Kupowanie ekologicznych produktów, segregacja odpadów, oszczędzanie wody to dziś już standard spotykany w wielu domach. Kto zaś w domu dba o środowisko, jest ekologiczny również na urlopie. Jak zorganizować sobie wakacje w zgodzie z naturą?

Czytaj dalej »Ekowakacje, czyli co?

Podróże tylko dla kobiet

Wyjazdy tylko dla kobiet to nowy trend w turystyce, który zdobywa coraz większe zainteresowanie. Powstają hotele obsługiwane wyłącznie przez żeński personel, biura podróży – prowadzone tylko przez kobiety – oferują wyjazdy, na których niewiasty w swoim gronie odpoczywają i zapominają o codziennych obowiązkach, ale nie tylko. Wykwalifikowana kadra proponuje im również zabiegi dla ciała: odmładzające, odchudzające, relaksujące oraz dla duszy: kursy asertywności i pewności siebie.

Czytaj dalej »Podróże tylko dla kobiet

Ile kosztują ferie zimowe za granicą

Planując ferie zimowe, warto pomyśleć o nich już teraz. Dlaczego? Rezerwując przelot z miesięcznym wyprzedzeniem ceny połączeń są najkorzystniejsze. Wybierając się natomiast na narty do Włoch, za przelot u tanich przewoźników trzeba zapłacić ok. 80 zł w jedną stronę, z kolei nocleg ze śniadaniem w trzygwiazdkowym praskim hotelu wynosi niecałe 70 zł  – wynika z analizy Tripsta.pl.

Czytaj dalej »Ile kosztują ferie zimowe za granicą

Kryzys korzystny dla… polskiego turysty

Wzrost bezrobocia, niepewność na rynkach i zagrożenie bankructwem kilku europejskich krajów, to negatywne skutki kryzysu, który nieoczekiwanie może przełożyć się na poprawę sytuacji polskiego turysty. Nie dość, że spadają ceny zorganizowanych wycieczek i biletów lotniczych, to jeszcze stanieją różne atrakcje turystyczne oferowane przez miejscowych. Wyjazd do Grecji czy Włoch kosztuje nawet 20 proc. mniej – wynika z analizy Tripsta.pl.

Czytaj dalej »Kryzys korzystny dla… polskiego turysty