Trend Micro

Trend Micro oferuje zaawansowane zabezpieczenia dla VMware vCloud Hybrid Service

W odpowiedzi na trend powszechnego wdrażania środowiska chmury przez przedsiębiorstwa firma Trend Micro Incorporated (TYO: 4704; TSE: 4704), która kontynuuje wieloletnią współpracę z VMware, zaprezentowała dziś nowe rozwiązanie dla VMware vCloud® Hybrid Service™, pozwalające klientom na płynne przeprowadzenie migracji środowiska lokalnego lub prywatnego środowiska chmury do chmury publicznej. Rozwiązanie Trend Micro™ Deep Security zostało zaprojektowane z myślą o redukcji kosztów i uproszczeniu operacji, oferując dostęp do wszechstronnej platformy administrowania zabezpieczeniami i zarządzania politykami w środowiskach fizycznych, wirtualnych i w chmurze.

„Nasze firmy kontynuują współpracę i w miarę jak VMware wprowadza nowe funkcjonalności dla chmury, my rozwijamy naszą ofertę zabezpieczeń, dzięki czemu nasi klienci mogą korzystać z wysokiej stopy ROI chmury, a jednocześnie mieć pewność, że ich dane pozostają bezpieczne” – mówi Partha Panda, vice president of global channels and strategic alliances, Trend Micro. „Nasze nowe rozwiązanie oferuje zabezpieczenia przypominające rozwiązania lokalne dla hybrydowych środowisk chmury, które nie obniżają wydajności ani produktywności systemu.”

Deep Security for vCloud Hybrid Service pozwala klientom łatwo rozszerzyć swoją lokalną strukturę bezpieczeństwa na środowisko chmury. Dzięki interoperacyjności rozwiązania Deep Security z VMware vCloud Director i innymi technologiami opracowanymi przez VMware, administratorzy mogą korzystać z funkcji automatycznego wykrywania maszyn wirtualnych (VM) i przypisywać im kontekstowe polityki, co umożliwia zachowanie spójnego modelu ochrony w całym centrum danych i w chmurze publicznej. Klienci będą mogli też skorzystać z innych przydatnych funkcji, takich jak wirtualne poprawki (virtual patching), które chronią maszyny wirtualne przed atakami wykorzystującymi ich słabe punkty, zmniejszając ryzyko strat i koszty związane z zarządzaniem aktualizacjami i łatami.

„Bezpieczeństwo jest priorytetem dla naszych klientów przeprowadzających migrację do publicznej chmury ze środowisk lokalnych lub hybrydowych” – komentuje Ajay Patel, vice president, vCloud Hybrid Service, VMware. „Korzystając z rozwiązania Trend Micro Deep Security dla VMware vCloud Hybrid Service, klienci mogą teraz bezproblemowo rozszerzyć zasięg stosowanych polityk bezpieczeństwa ze środowiska lokalnego na chmurę, uzyskując zaawansowaną ochronę systemów hybrydowych.”Czytaj dalej »Trend Micro oferuje zaawansowane zabezpieczenia dla VMware vCloud Hybrid Service

2 Trend Micro

Trend Micro: Rewolucja w wirtualnym łataniu systemu

trendmicroPatch, czyli inaczej poprawka lub łatka, to jedno z podstawowych narzędzi używanych przez producentów oprogramowania do eliminowania różnych błędów i luk – w tym do ochrony systemu przed rosnącą cyberprzestępczością. Szybkie uaktualnienia fragmentu kodu programu można uznać za kluczowy mechanizm służący utrzymaniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa użytkowników i ich danych. Niestety, poprawki coraz częściej nie nadążają za tempem narzuconym przez wirtualnych przestępców. Z tego powodu firma Trend Micro udostępnia swoim klientom rozwiązanie, pozwalające chronić oprogramowanie przed atakami, których celem są istniejące w nim luki – virtual patching. Dzięki temu użytkownicy rozwiązań Deep Security oraz OfficeScan Intrusion Defense Firewall nie muszą obawiać się o generowane koszty, a także opóźnienia związane z tradycyjnym uaktualnianiem zabezpieczeń.

Czytaj dalej »Trend Micro: Rewolucja w wirtualnym łataniu systemu

3 Trend Micro

Trend Micro: ataki ukierunkowane i cyberprzestępczość

trendmicroOstatnia udana próba wyłudzenia pieniędzy z bankomatów, podczas której doszło do kradzieży 45 mln USD, pokazała, że organizacje mogą stać się ofiarą ataku ukierunkowanego właściwie w każdej chwili. Metody identyfikacji zagrożeń nie nadążają za sposobami używanymi do pozyskiwania cennych zasobów i informacji przez cyberprzestępców. Do przeprowadzenia całej operacji zatrudniono tzw. “słupów”, którzy pobierali  pieniądze z bankomatów w 27 krajach. Najprawdopodobniej jednak akcja była możliwa dzięki zaawansowanemu atakowi ukierunkowanemu na agenta rozliczeniowego w Indiach bądź USA, na co wskazują wstępne raporty.

Czytaj dalej »Trend Micro: ataki ukierunkowane i cyberprzestępczość

4 Trend Micro

Ataki na instytucje rządowe w Polsce

trendmicroMedia informują o kolejnych atakach ukierunkowanych czy wyciekach cennych danych, do których dochodzi w różnych krajach. Niedawno celem cyberprzestępców stały się duże banki i stacje telewizyjne w Korei Południowej, redakcje popularnych gazet oraz Departament Energii USA. Tymczasem polskie firmy i instytucje często nie są świadome tego, że także im grozi niebezpieczeństwo ze strony cyberprzestępców. Wiele z nich ignoruje zagrożenia. Zdają się zapominać, że celem może stać się każda firma czy instytucja, której zaatakowanie może przynieść korzyści cyberprzestępcom.

Czytaj dalej »Ataki na instytucje rządowe w Polsce

Trend Micro wraz z hiszpańską policją rozbija gang cyberprzestępców

Przez kilka ostatnich miesięcy specjaliści z Trend Micro dostarczali informacje i dowody związane z działaniem ransomware’u Reveton zwanego także „trojanem policyjnym”. Policja w Hiszpanii po raz pierwszy zainteresowała się tego typu oprogramowaniem  w wyniku nasilających się skarg, które otrzymywała od ofiar trojana. Trend Micro współpracowało z organami ścigania niezwykle blisko, dzieląc się informacjami, próbkami oraz szczegółami technicznymi. Bezpośrednim wynikiem działań i badań Trend Micro było dokładnie odtworzenie infrastruktury sieciowej wykorzystywanej przez przestępców, w tym przekierowań ruchu, jaki i serwerów typu command-and-control. Część informacji zdobytych przez organy ścigania umożliwiła identyfikację jednej z osób kierujących tą działalnością przestępczą.

Czytaj dalej »Trend Micro wraz z hiszpańską policją rozbija gang cyberprzestępców

Jak skutecznie chronić firmę przed zagrożeniami ukierunkowanymi?

Na całym świecie cyberprzestępcy toczą bitwę, z której istnienia wiele osób nie zdaje sobie nawet sprawy. Całkiem niedawno duża firma, która znalazła się na celowniku cyberprzestępców i padła ofiarą ataku ukierunkowanego, straciła ponad 60 milionów dolarów. Czy ochrona przed tego rodzaju atakami jest możliwa? Co powinny zrobić firmy, by chronić się przed zagrożeniami ukierunkowanymi?

Czytaj dalej »Jak skutecznie chronić firmę przed zagrożeniami ukierunkowanymi?

Czego naprawdę się boimy?

Większość z nas ma gęsią skórkę na myśl o nawiedzonych domach czy tajemniczych zjawach. Boimy się pająków, ciemności, duchów. Halloween to dobry czas na to, by zastanowić się nad tym, czego się obawiamy. Czy przeciętny użytkownik sieci boi się także o bezpieczeństwo cyfrowego życia? Tak. Co więcej – powinien. Jednak wiele osób nie robi wystarczająco dużo, by chronić się przed niebezpieczeństwami.

Czytaj dalej »Czego naprawdę się boimy?

Trend Micro™ Titanium™ 2013 dostępne dla polskich użytkowników

Trend Micro Incorporated wprowadziło do sprzedaży Trend Micro™ Titanium™ Internet Security 2013 – nową rodzinę oprogramowania zabezpieczającego, które zgodnie z hasłem „Protection Made Easy” łączy szereg najwyższej klasy narzędzi chroniących urządzenia, ważne pliki i dane, a także prywatność użytkowników i ich rodzin.

Czytaj dalej »Trend Micro™ Titanium™ 2013 dostępne dla polskich użytkowników