Trend Micro Incorporated

ASUS wdraża oprogramowanie Trend Micro Smart Home Network Solution na własnych routerach bezprzewodowych

Trend Micro Incorporated (TYO: 4704; TSE: 4704), globalny pionier w dziedzinie oprogramowania bezpieczeństwa, poinformował o podpisaniu porozumienia z firmą ASUS, wiodącym przedsiębiorstwem nowej epoki cyfrowej, w sprawie wdrożenia najnowszego rozwiązania Trend Micro™ Smart Home Network w bezprzewodowych routerach tego producenta. To posunięcie umożliwi znaczne podniesienie poziomu bezpieczeństwa inteligentnych urządzeń domowych, oferując połączenie funkcji zarządzania i ochrony sieci z ustawieniami kontroli treści dla rodziców.

Czytaj więcej »ASUS wdraża oprogramowanie Trend Micro Smart Home Network Solution na własnych routerach bezprzewodowych

Ochrona, udostępnianie i zdalna synchronizacja danych dzięki Trend Micro™ SafeSync for Business

Trend Micro Incorporated, globalny lider w dziedzinie bezpieczeństwa internetowego, wprowadza na rynek Trend Micro SafeSync for Business. Dzięki najnowszemu rozwiązaniu Trend Micro nawet najmniejsze firmy mogą bezpiecznie zapisywać i zarządzać swoimi cyfrowymi zasobami oraz korzystać z nich z dowolnej lokalizacji i o każdym czasie. Co więcej, możliwość współdzielenia plików między współpracownikami i klientami zwiększa efektywność pracy.

Czytaj więcej »Ochrona, udostępnianie i zdalna synchronizacja danych dzięki Trend Micro™ SafeSync for Business

Co by było gdyby…? Gdyby nikt nie uwierzył, że Ty to Ty!

O ryzyku kradzieży tożsamości i jej konsekwencjach – rozprawia Rik Ferguson, doradca ds. bezpieczeństwa z firmy Trend Micro. – Cyberprzestępczość już od dawna koncentruje się na kradzieży wielu rodzajów informacji, m.in. danych bankowych czy informacji pomagających w kradzieży tożsamości, takich jak numer prawa jazdy czy paszportu, nazwisko panieńskie matki, data i miejsce urodzenia itp. Istnieją już podziemne fora, na których takimi informacjami handluje się jak towarem, a tożsamość (do celów oszustw finansowych związanych z pożyczkami, kartami kredytowymi itp.) można kupić za jedyne 10 dolarów.

Czytaj więcej »Co by było gdyby…? Gdyby nikt nie uwierzył, że Ty to Ty!

Zagrożenia dla dzieci występujące w Internecie to więcej niż tylko nieodpowiednie treści na stronach WWW

Cupertino, Kalifornia, 26 sierpnia 2008 r. — Firma Trend Micro Incorporated, globalny lider w dziedzinie bezpieczeństwa w Internecie, oraz Common Sense Media, najważniejsza w USA organizacja typu non-profit, której celem jest poprawa wpływu mediów na dzieci, ogłosiły dziś podjęcie współpracy w zakresie propagowania wśród rodziców, nauczycieli i młodzieży wiedzy na temat wykorzystania potencjału Internetu w sposób najbardziej sprzyjający inspirowaniu twórczości, współpracy oraz kształceniu, a także w zakresie podnoszenia świadomości problematyki bezpieczeństwa w Internecie, w tym zagadnień przestępczości internetowej, kradzieży tożsamości, spamu, programów szpiegujących oraz oprogramowania typu adware. Czytaj więcej »Zagrożenia dla dzieci występujące w Internecie to więcej niż tylko nieodpowiednie treści na stronach WWW