Przejdź do treści

Towarowa Giełda Energii

Trigon Dom Maklerski członkiem rynku gazu na Towarowej Giełdzie Energii

Trigon Dom Maklerski został dopuszczony do obrotu gazem na Towarowej Giełdzie Energii. Jest to kolejny etap rozwoju usług na rynkach towarów giełdowych. Trigon w marcu br. wprowadził specjalną elektroniczną platformę do handlu energią, której funkcjonalność została rozszerzona i można za jej pośrednictwem handlować także gazem. Platforma umożliwia składanie i obsługę zleceń oraz dostęp online do rachunków i informacji giełdowych. Platforma powstała w oparciu o system LUXtrad, autorski produkt firmy Transition Technologies – lidera w tworzeniu systemów informatycznych dla energetyki i przemysłu.

Czytaj dalej »Trigon Dom Maklerski członkiem rynku gazu na Towarowej Giełdzie Energii

Najwyższy miesięczny wolumen obrotu energią elektryczną na Towarowej Giełdzie Energii w 2011 roku

Obrót na wszystkich rynkach dedykowanych energii elektrycznej na Towarowej Giełdzie Energii (TGE) wyniósł w listopadzie br. 15,472 TWh – jest to najwyższa wartość licząc od początku 2011 roku. Licząc miesiąc do miesiąca, obrót energią elektryczną wzrósł o 75,56%.

Czytaj dalej »Najwyższy miesięczny wolumen obrotu energią elektryczną na Towarowej Giełdzie Energii w 2011 roku

Morgan Stanley & Co. International Plc pierwsza zagraniczna firma inwestycyjna dołączyła do grona Członków TGE

Morgan Stanley & Co. International Plc z siedzibą w Londynie („Morgan Stanley”) działając na podstawie tzw. paszportu europejskiego rozpoczął działalność na Rynku Dnia Następnego i Bieżącego i Rynku Terminowym Towarowym Towarowej Giełdy Energii.
Czytaj dalej »Morgan Stanley & Co. International Plc pierwsza zagraniczna firma inwestycyjna dołączyła do grona Członków TGE