Tomasz Matras

Przepis na zysk, czyli jak zarobić pierwszy milion

W sierpniu mija 15 lat działalności funduszu UniKorona Zrównoważony. Przez ten czas wiele zmieniło się w naszej gospodarce, a i sami Polacy zaczęli coraz częściej korzystać z możliwości jakie oferują fundusze inwestycyjne. Tylko w UniKorona Zrównoważony obecnie inwestuje ponad 21 tysięcy klientów. Wciąż jednak pozostaje otwarte pytanie, jak inwestować, żeby zarobić swój pierwszy milion: krótko- czy też długoterminowo.Czytaj więcej »Przepis na zysk, czyli jak zarobić pierwszy milion

Pierwsze jaskółki powrotu koniunktury, czyli podsumowanie wyników spółek za II kwartał 2009 r.

31 sierpnia br. minął termin publikacji danych finansowych za II kwartał przez spółki notowane na warszawskiej giełdzie. Spowolnienie gospodarcze z jakim mamy do czynienia w Polsce, znalazło po raz kolejny odzwierciedlenie w wynikach spółek. Czytaj więcej »Pierwsze jaskółki powrotu koniunktury, czyli podsumowanie wyników spółek za II kwartał 2009 r.

W oczekiwaniu na poprawę, czyli podsumowanie wyników spółek za I kwartał 2009 roku

Pogarszające się dane makroekonomiczne dotyczące polskiej gospodarki znalazły odzwierciedlenie w wynikach spółek giełdowych za pierwszy kwartał 2009 r. Zysk netto wszystkich polskich spółek notowanych na warszawskim parkiecie wyniósł nieco ponad 1 mld zł, podczas gdy w analogicznym okresie ubiegłego roku wynik ten był znacznie lepszy i przekroczył 9 mld zł.

Czytaj więcej »W oczekiwaniu na poprawę, czyli podsumowanie wyników spółek za I kwartał 2009 roku