Przejdź do treści

TNS OBOP

Ekowakacje, czyli co?

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez TNS OBOP, Polacy żyją coraz bardziej ekologicznie. Aż 66 proc. z nas stosuje w domach przyjazne dla środowiska rozwiązania. Kupowanie ekologicznych produktów, segregacja odpadów, oszczędzanie wody to dziś już standard spotykany w wielu domach. Kto zaś w domu dba o środowisko, jest ekologiczny również na urlopie. Jak zorganizować sobie wakacje w zgodzie z naturą?

Czytaj dalej »Ekowakacje, czyli co?

Zimą drastycznie rośnie zanieczyszczenie powietrza

Zanieczyszczenie powietrza bije rekordy, a stężenie dwutlenku węgla w atmosferze w ciągu ostatnich dziesięciu lat wzrosło o blisko 20%, podaje Światowa Organizacja Meteorologiczna. Tymczasem, jak wynika z badań TNS OBOP przeprowadzonych na zlecenie Forum Rozwoju Efektywnej Energii, świadomość społeczna nt. wpływu wysokiej emisji gazów na zdrowie jest niska. Tylko 30% Polaków dostrzega korzyści dla zdrowia wynikające z wdrażania niskoemisyjnych rozwiązań energetycznych.

Czytaj dalej »Zimą drastycznie rośnie zanieczyszczenie powietrza

Energetyczni złodzieje w twoim domu

Telewizor i komputer włączone niemal bez przerwy, zapalone światło w pustych pomieszczeniach oraz nieodłączone od prądu ładowarki. Konsekwencją są wysokie rachunki za prąd, a także wysoka emisja zanieczyszczeń do atmosfery. Mimo to aż 32% z nas nie podejmuje żadnych działań w celu ograniczenia zużycia energii, wynika z raportu TNS OBOP przygotowanego na zlecenie Forum FREE.

Czytaj dalej »Energetyczni złodzieje w twoim domu

Co klienci chcą zmienić w swoim banku?

Klientów banków interesują nie tylko koszty obsługi. Spośród tych, którzy chcieliby zmienić coś w swoim banku, jednej czwartej zależałoby na wyższej jakości usług bardziej, niż na obniżeniu cen. Mimo, iż banki chętnie chwalą się nowinkami technologicznymi, klienci liczą raczej na poprawę jakości obsługi świadczonej przez pracowników w oddziale i call center – wynika z badania przeprowadzonego dla firmy doradczej Goldenberry.

Czytaj dalej »Co klienci chcą zmienić w swoim banku?

Podsumowanie przygotowań do Euro 2012 w 2010 roku

Na koniec 2010 roku 80% kluczowych inwestycji infrastrukturalnych związanych z przygotowaniami Polski do Euro 2012 znajdowało się już w fazie zaawansowanej realizacji. Proces przygotowań Polski do Turnieju w mijającym roku przeszedł z mało widocznej dla opinii publicznej fazy planowania, realizowanej w latach 2007-2008 oraz fazy uruchamiania w 2009 roku, w etap faktycznej realizacji wcześniej zaplanowanych i przygotowanych inwestycji. Wraz z rozwojem inwestycji rośnie optymizm społeczny związany z Euro 2012. Z badań przeprowadzonych na zlecenie spółki Ministra Sportu i Turystyki PL.2012 przez TNS OBOP wynika, że 60% Polaków uważa, iż Polska zdąży z przygotowaniami do Euro 2012. Przeciwnego zdania jest 27% badanych. Od 2008 roku sukcesywnie powiększa się odsetek optymistów w tym zakresie przy jednoczesnym zmniejszaniu się ilości osób twierdzących, że Polska nie zdąży z przygotowaniami do Euro 2012.

Czytaj dalej »Podsumowanie przygotowań do Euro 2012 w 2010 roku

Co dziesiąta kobieta w ciąży pije alkohol

Według badań przeprowadzonych przez TNS OBOP na zlecenie Związku Pracodawców Polski Przemysł Spirytusowy w ramach kampanii edukacyjnej „Lepszy start dla Twojego dziecka” 10% Polaków uważa, że kobiety mogą spożywać alkohol w trakcie ciąży. Z kolei 14% badanych jest zdania, że niewielkie ilości alkoholu wypijanego przez kobietę w ciąży nie szkodzą ani jej, ani dziecku.

Czytaj dalej »Co dziesiąta kobieta w ciąży pije alkohol