Tikkurila

Monochromatyczne zestawienia odcieni z kolekcji Tikkurila

Właściwy dobór kolorów stanowi klucz do pięknego wnętrza. Wielobarwne kompozycje wymagają jednak dużego wyczucia i zmysłu estetycznego. Zastosowanie monochromatycznych zestawień kolorystycznych to bezpieczny sposób na uzyskanie wyważonej, a jednocześnie pozbawionej monotonii aranżacji. Inspirujące pomysły na wnętrza oparte na takich kompozycjach odcieni podsuwa Tikkurila. Czytaj dalej »Monochromatyczne zestawienia odcieni z kolekcji Tikkurila

Nadaj wnętrzu niepowtarzalny charakter! Be Special Decor i Taika – wysmakowane dekoracje ścienne

Ściany coraz częściej są tym elementem wnętrza, który nadaje charakter całej aranżacji. Nie stanowią już tylko tła dla mebli i dodatków, ale stają się dekoracją samą w sobie. Wychodzą z cienia – lśnią, zachwycają oryginalną fakturą i głębią przenikających się odcieni. Ozdobione mieniącymi się wzorami przykuwają uwagę i tworzą niesztampowe stylizacje.

Czytaj dalej »Nadaj wnętrzu niepowtarzalny charakter! Be Special Decor i Taika – wysmakowane dekoracje ścienne

II odsłona bloga Tikkurila i ColorVoyant®LLC

Na stronie www.tikkurila.pl dostępna jest już druga odsłona bloga firm ColorVoyant®LLC i Tikkurila. Jego autorka – Doty Horn, znana i ceniona ekspertka specjalizująca się w przewidywaniu i analizie trendów w kolorystyce i wzornictwie, recenzuje tym razem najciekawsze wydarzenia Międzynarodowych Targów Design’u w Mediolanie. Osobną część poświęca również fińskiemu wzornictwu, prezentowanemu na majowej wystawie w Nowym Jorku.

Czytaj dalej »II odsłona bloga Tikkurila i ColorVoyant®LLC

Wielki błękit – oddech, przestrzeń, relaks. Wnętrza w tonacjach niebieskich

Niebieski to jeden z najpiękniejszych odcieni natury. Jego urok szczególnie doceniamy latem – kojarzy się z niebem i morzem, przynosi wrażenie spokoju, swobody, świeżości. Z obawy przed nadaniem wnętrzom nazbyt chłodnego charakteru, rzadko wprowadzamy go jednak do naszych mieszkań. Niesłusznie – odpowiednio dobrany, pozwoli bowiem wykreować piękne aranżacje. Inspiracje Tikkurila ułatwią stworzenie idealnie zgranych kompozycji kolorystycznych, w których główną rolę odegra barwa niebieska.

Czytaj dalej »Wielki błękit – oddech, przestrzeń, relaks. Wnętrza w tonacjach niebieskich

Jak dbać o drewnianą architekturę ogrodową. Rodzina produktów Valtti marki Tikkurila

Drewno jest surowcem szczególnie chętnie wykorzystywanym w tworzeniu elementów ogrodowej architektury. To materiał „z duszą” – piękny, naturalny, przyjazny dla człowieka. By wykonane z niego tarasy, meble ogrodowe czy altany zachowały swe walory estetyczne oraz użytkowe na wiele sezonów, należy odpowiednio o nie zadbać, stosując regularnie specjalistyczne preparaty.

Czytaj dalej »Jak dbać o drewnianą architekturę ogrodową. Rodzina produktów Valtti marki Tikkurila

Kolory Tikkurila w rearanżowanych wnętrzach MNW

Tikkurila wspiera trwającą rearanżację galerii stałych Muzeum Narodowego w Warszawie. W chwili obecnej zakończone zostało malowanie ścian w Galerii Sztuki XIX Wieku (dawnej Galerii Malarstwa Polskiego). 18 maja, podczas inauguracji Jubileuszu 150-lecia MNW, w nowych kolorach Tikkurila zobaczyć będzie można trzy galerie: Galerię Sztuki XIX Wieku, Galerię Dawnego Malarstwa Europejskiego oraz Galerię Dawnego Portretu Staropolskiego i Europejskiego.

Czytaj dalej »Kolory Tikkurila w rearanżowanych wnętrzach MNW