Archiwa tagu: ThreatSense.Net

Miłośnicy sieciówek – zachowajcie ostrożność

W Polsce, podobnie jak na całym świecie, gry sieciowe typu World of Warcraft czy Lineage cieszą się niesłabnącą popularnością. Ten fakt tradycyjnie już nie umknął uwadze twórców złośliwego oprogramowania. W efekcie, jak donosi firma ESET, producent oprogramowania antywirusowego, Polska jest jednym z kilku krajów, w których rejestruje się największą liczbę infekcji, spowodowanych zagrożeniami atakującymi graczy… Czytaj dalej »

Wyłącz autostart nośników, zaktualizuj system i nie ufaj nieznajomym

Firma ESET, producent ESET Smart Security oraz ESET NOD32 Antivirus, opublikowała swój comiesięczny raport nt. zagrożeń, które infekowały komputery użytkowników na całym globie w lutym 2010 roku. Na liście znalazł się m.in. popularny Conficker, zagrożenia czyhające w plikach automatycznego startu czy program szpiegujący Spy.Ursnif. ESET radzi jak skutecznie chronić się przed tymi zagrożeniami.

Polskim graczom nadal zagrażają konie trojańskie

Firma ESET, producent ESET Smart Security oraz ESET NOD32 Antivirus, opublikowała raport wyszczególniający zagrożenia, które w grudniu najczęściej atakowały polskich użytkowników komputerów. Od kilku miesięcy liderem rankingu pozostaje rodzina programów wykradających loginy oraz hasła użytkowników popularnych gier sieciowych.

Ten szpieg może czaić się w twoim systemie

Firma ESET, producent ESET Smart Security oraz ESET NOD32 Antivirus, opublikowała listę zagrożeń, które najczęściej infekowały komputery użytkowników na całym globie w grudniu 2009 roku. W pierwszej dziesiątce znalazł się koń trojański Win32/Spy.Ursnif.A umożliwiający przejęcie kontroli nad zainfekowanym komputerem.