Terry Greer-King

Raz jeszcze o ataku Eurograbber czyli mobilnym skoku na banki

Raz jeszcze Terry Greer-King, główny dyrektor Check Point w Wielkiej Brytanii, który wraz z Versafe wykrył fałszerstwo Eurograbbera opisuje w jaki sposób skomplikowane złośliwe oprogramowanie działające zarówno na PC jak i urządzeniach mobilnych dokonało największego i najbardziej spektakularnego ataku w historii oraz jakie konsekwencje wywołał ten atak na płaszczyźnie bezpieczeństwa banków i ich klientów?

Czytaj dalej »Raz jeszcze o ataku Eurograbber czyli mobilnym skoku na banki

Nieszczelne bazy instytucji publicznych i rządowych

Brytyjczycy i Polacy są zaniepokojeni wyciekiem danych osobistych z instytucji publicznych i finansowych. To wnioski jakie płyną z najnowszego badania, przeprowadzonego przez  firmę Check Point i YouGove na grupie 2000 Brytyjczyków w 2012 roku. Ponad połowa respondentów stwierdziła, że zaufanie do rządu i organizacji z sektora publicznego zmalało ze względu na ciągłe włamania oraz wycieki prywatnych danych, które miały miejsce w ciągu ostatnich 5 lat. 44% zaczęło mniej ufać prywatnym przedsiębiorstwom.

Czytaj dalej »Nieszczelne bazy instytucji publicznych i rządowych

Współczesne bezpieczeństwo zaczyna się od pracowników

Jeżeli jest jakaś rzecz, której mogliśmy się nauczyć wyciągając wnioski z wielkich włamań komputerowych na przestrzeni ostatnich kilku lat, to z pewnością będzie to fakt, że pracownicy odgrywają równie istotną rolę w ochronie sieci co technologia. Przedsiębiorstwa często pomijają czynnik ludzkiego błędu i nie szkolą ani nie angażują swoich pracowników w proces ochrony wrażliwych danych. Jest to poważny problem, bo pomimo ogromnych inwestycji w produkty punktowe używane do ochrony korporacyjnej sieci, to tak naprawdę zwalczanie szerokiej gamy zagrożeń bezpieczeństwa wymaga silnej kombinacji technologii i świadomości użytkowników.

Czytaj dalej »Współczesne bezpieczeństwo zaczyna się od pracowników