Przejdź do treści

Termo Organika

1 Termo Organika

Jak skutecznie przygotować dom do zimy? Ochrona domu przed zimnem

termo organikaPierwsze przymrozki przypomniały o zbliżającej się zimie, która jak twierdzą meteorolodzy ma w tym roku być bardzo sroga. Temperatury będą spadać grubo poniżej zera, a styczeń ma obfitować w duże opady śniegu. Dlatego komfort ciepłego domu w mroźne dni jest tak bezcenny, od niego zależy bowiem zdrowie i samopoczucie nasze i naszych bliskich.

Czytaj dalej »Jak skutecznie przygotować dom do zimy? Ochrona domu przed zimnem

2 Termo Organika

Dom przyszłości na Śląsku

termo organikaW Rybniku powstał modelowy budynek w energooszczędnym standardzie domu pasywnego. Komfortowy budynek zużywa na cele grzewcze tylko 13 kWh/m2/rok. Czy tego typu architektura wytyczy standardy budownictwa w Polsce? Zaprojektowany przez polskich architektów budynek spełnia jedną z ważniejszych dyrektyw Unii Europejskiej, wg której od 2019 roku pozwolenia na budowę otrzymają tylko budynki charakteryzujące się zerowym zużyciem energii.

Czytaj dalej »Dom przyszłości na Śląsku

Przygotuj dom do zimy

Zima, mimo informacji o ociepleniu klimatu, wciąż jest w naszym kraju sroga. Temperatura często spada poniżej zera, a opady śniegu to norma. Dlatego komfort ciepłego, bezpiecznego domu w mroźne dni jest bezcenny, bo od niego zależy nasze zdrowie i samopoczucie.Czytaj dalej »Przygotuj dom do zimy

Przyjemny chłód bez klimy i basenu

Gorąco, parno, rozgrzani wracamy do domu w którym co prawda nie ma basenu i klimatyzacji, ale mimo to odnajdujemy w nim przyjemną, chłodną oazę. Jak to możliwe? To proste, wszystko za sprawą termomodernizacji ścian budynku. Dobrze wykonana gwarantuje optymalną temperaturę mieszkania latem i zimą, nawet kilka tysięcy złotych oszczędności na niezużytej energii potrzebnej do klimatyzacji lub ogrzewania.

Czytaj dalej »Przyjemny chłód bez klimy i basenu

Szansa na zmianę wyglądu Twojego budynku

Termo Organika przekaże bezpłatnie wszystkim chętnym projekty na wystrzałowe termomodernizacje budynków, które zmienią wygląd nawet najbardziej beznadziejnego betonowego „klocka” w fajną, oryginalną architektoniczną perełkę. Krakowska firma pomoże zaadaptować wybrany projekt pod konkretny budynek, a nawet dostarczy swój markowy styropian po kosztach produkcji.

Czytaj dalej »Szansa na zmianę wyglądu Twojego budynku