Przejdź do treści

Teresa Witkowska

1 Teresa Witkowska

Mieszkania idą jak woda. Ten rok okazał się dla deweloperów jeszcze lepszy niż poprzedni

red-real-estate-developmentNic nie wskazywało na to, że rok 2013 będzie dla deweloperów tak dobry pod względem sprzedaży. Brak nowego programu dopłat i spadek zainteresowania zaciąganiem kredytów wróżył raczej inny scenariusz. W ocenie samych banków obecny rok przyniesie najmniejszą liczbę podpisanych umów kredytowych od 2006 roku. A mimo to statystyki sprzedaży nowych mieszkań są imponujące.

Czytaj dalej »Mieszkania idą jak woda. Ten rok okazał się dla deweloperów jeszcze lepszy niż poprzedni

2 Teresa Witkowska

W Warszawie ceny idą w górę

red-real-estate-developmentPo raz pierwszy od dwóch lat, między lipcem a wrześniem bieżącego roku wzrosły średnie ceny transakcyjne mieszkań kupowanych we wszystkich dużych miastach w kraju. Jak informuje w swoim raporcie Związek Banków Polskich, wyjątkiem był Wrocław, w którym odnotowany został minimalny spadek cen nabywanych w tym czasie lokali na rynku pierwotnym i wtórnym. Na największym w kraju, warszawskim rynku mieszkaniowym w trzecim kwartale br. kupujący płacili za metr średnio 7249 zł, wykładając za lokal przeciętnie ponad 403 tys. zł.

Czytaj dalej »W Warszawie ceny idą w górę

3 Teresa Witkowska

Mieszkaniówka ruszyła. Więcej sprzedawanych i budowanych mieszkań

red-real-estate-developmentOstatnie miesiące okazały się bardzo dobrym okresem sprzedażowym na rynku nowych mieszkań. Mimo wakacji, w trzecim kwartale liczba transakcji zawartych przez deweloperów była porównywalna z poziomem sprzedaży, jaki odnotowywali w okresie boomu. Znów zaczęły się sprzedawać się nawet dziury w ziemi.

Czytaj dalej »Mieszkaniówka ruszyła. Więcej sprzedawanych i budowanych mieszkań

4 Teresa Witkowska

Kupujący nie czekają na dopłaty. Sprzedaż nowych mieszkań rośnie, ceny nie spadają

red-real-estate-developmentW ostatnich miesiącach deweloperzy sprzedali w Warszawie znacznie więcej mieszkań niż wprowadzili do oferty rynkowej. W trzecim kwartale br. w stolicy nabywców znalazło ok. 4 tys. nowych mieszkań, podczas gdy w tym samym czasie weszło na rynek ok. 2,2 tys., podaje Reas. Tym samym, oferta warszawskiego rynku pierwotnego zmniejszyła się do niespełna 17 tys. mieszkań.

Czytaj dalej »Kupujący nie czekają na dopłaty. Sprzedaż nowych mieszkań rośnie, ceny nie spadają