Przejdź do treści

Technopark Pomerania

Prawnik potrzebny od zaraz

Prowadzić firmę samodzielnie czy w spółce? Jak chronić własne pomysły biznesowe i nie naruszać cudzych praw? Jak przygotować dokumenty dla inwestorów? To najczęstsze dylematy prawne, z jakimi borykają się młode firmy. Niestety większości początkujących przedsiębiorców nie stać na opłacenie prawników, co nierzadko ogranicza rozwój ich biznesu. Takie wsparcie szczecińskim start-upom technologicznym oferuje Technopark Pomerania.

Czytaj dalej »Prawnik potrzebny od zaraz

Szczecińska technologia zrewolucjonizuje rynek gastronomiczny

Mobilna aplikacja, umożliwiająca zamawianie posiłków za pomocą smartfonów i tabletów, to pierwsza tego typu technologia w Polsce stworzona przez szczecińską firmę WellServed, mającą siedzibę w Technoparku Pomerania. Rozwiązanie jest obecnie wprowadzane na rynek – usługa testowana jest już przez kilka szczecińskich restauracji oraz WARS S.A. Powstała na bazie tej technologii aplikacja mWARS umożliwia podróżującym pociągami na trasie Warszawa-Wrocław i Warszawa-Kraków-Warszawa korzystanie z wagonu restauracyjnego za pośrednictwem smartfonów, bez konieczności wstawania z miejsca. Czytaj dalej »Szczecińska technologia zrewolucjonizuje rynek gastronomiczny

Wiosna w Szczecinie pod znakiem nowoczesnych technologii

Topienie e-Marzanny, informatyczne potyczki językowe, składanie komputera na czas czy turniej gier – tak zapowiada się tegoroczny pierwszy dzień wiosny w wybranych szczecińskich szkołach. Będzie to również pierwszy dzień Szczecińskich Dni Informatyki! InfoTrendy 2013 to wspólny szyld dla wielu wydarzeń związanych z nowoczesnymi technologiami, które będą odbywać się w Szczecinie przez całą wiosnę. Akcję koordynuje Technopark Pomerania we współpracy z Urzędem Miasta Szczecina.

Czytaj dalej »Wiosna w Szczecinie pod znakiem nowoczesnych technologii

Szkoły zawodowe znów atrakcyjne dla uczniów i pracodawców

Podejmowanie współpracy z przedsiębiorcami i wspólne budowanie oferty edukacyjnej, odpowiadającej na potrzeby ryku pracy, to główne wyzwanie, przed jakim staje dziś polskie szkolnictwo zawodowe. Nowy model kształcenia ma przede wszystkim lepiej przygotować uczniów do przyszłej pracy, kładąc nacisk na praktyczną wiedzę i umiejętności. O sposobach udoskonalania programów nauczania w szkołach zawodowych oraz możliwościach współpracy na linii biznes-edukacja rozmawiali uczestnicy konferencji „Biznes dla edukacji – nowy model kształcenia zawodowego ICT” zorganizowanej przez Technopark Pomerania.

Czytaj dalej »Szkoły zawodowe znów atrakcyjne dla uczniów i pracodawców

Dobry zwyczaj, pożyczaj – jak zdobyć kapitał na własny biznes?

W Szczecinie i regionie funkcjonują fundusze pożyczkowe i poręczeniowe, które dla lokalnych przedsiębiorców i naukowców mogą być receptą na brak środków finansowych do rozpoczęcia bądź prowadzenia działalności gospodarczej. Rozwija się także sieć aniołów biznesu zainteresowanych inwestowaniem w projekty biznesowe. Jakie są możliwości i warunki pozyskania takiego finansowania? Co zrobić, aby zainteresować prywatnego inwestora własnym pomysłem biznesowym? Na te i inne pytania odpowiadali prelegenci konferencji „Finansowanie działalności IT”, zorganizowanej przez Technopark Pomerania i GOS Polska.

Czytaj dalej »Dobry zwyczaj, pożyczaj – jak zdobyć kapitał na własny biznes?

Happening z okazji światowego Dnia Wolności Oprogramowania

Legalność pobieranych plików i oprogramowania to jeden z częściej poruszanych w tym roku tematów związanych z Internetem. Jednak wiedza, że nie wszystko co jest ściągane z sieci musi być albo płatne albo nielegalne, nie jest już tak powszechna. A możliwości korzystania legalnie z darmowych programów w Internecie są naprawdę szerokie. Wokół tej idei – wolnego i otwartego oprogramowania – skupia się ruch Open Source, także działający w Szczecinie.

Czytaj dalej »Happening z okazji światowego Dnia Wolności Oprogramowania

Finał Global Startup Challenge 2010

W piątek, 24 września br., miał miejsce uroczysty finał Global Startup Challenge 2010, pierwszej edycji inicjatywy skierowanej do pomysłodawców innowacyjnych projektów internetowych. Finał konkursu odbył się podczas otwarcia centrum inkubacji biznesu Technopark Pomerania, w którym uczestniczył m. in. Prezydent Miasta Szczecin, Piotr Krzystek, oraz Prezes Szczecińskiego Parku Naukowo-Technologicznego, Grzegorz Fiuk. 

Czytaj dalej »Finał Global Startup Challenge 2010