Tadeusz Kościński

Dwadzieścia lat polskich kart Visa

W ciągu 20 lat od wydania pierwszej w kraju karty płatniczej, którą była karta Visa, Polska z kraju znajdującego się w grupie najsłabiej rozwiniętych rynków europejskich w sferze kart płatniczych stała się szóstym rynkiem w Unii Europejskiej pod względem liczby kart Visa oraz krajem najszybciej upowszechniającym płatności zbliżeniowe Visa w Europie. Elementem, który do tej pory ograniczał rozwój płatności kartami w Polsce była sieć akceptacji – jedna z najsłabiej rozwiniętych w Europie, szczególnie poza dużymi miastami. Kluczem do zniwelowania dystansu w tej mierze jest finansowany przez banki-wydawców kart Visa program rozwoju sieci akceptacji Kartą Visa zapłacisz wszędzie, który został wdrożony w 2010 r.

Czytaj więcej »Dwadzieścia lat polskich kart Visa

Ruszyły testy w ramach projektu bankowości mobilnej Polkomtela i Banku Zachodniego WBK

Operator sieci Plus i Bank Zachodni WBK 11 maja br. rozpoczęli dwumiesięczne testy wspólnego projektu bankowości mobilnej. Wyselekcjonowana grupa abonentów sieci Plus i klientów BZ WBK sprawdzi innowacyjne rozwiązania mBankingu, których komercyjne wdrożenie planowane jest jeszcze w tym roku.

Czytaj więcej »Ruszyły testy w ramach projektu bankowości mobilnej Polkomtela i Banku Zachodniego WBK

Visa payWave i BZ WBK

Bank Zachodni WBK, który od jesieni 2008 r. wydaje debetowe karty Visa Electron<30 payWave rozpoczął oferowanie tych kart we wszystkich swoich oddziałach w kraju w ramach jesiennej kampanii promującej Konto <30. Do końca sierpnia br. BZ WBK, który do tej pory oferował karty Visa payWave tylko w aglomeracjach warszawskiej, poznańskiej i wrocławskiej, wydał ich już ponad 40 tys. Czytaj więcej »Visa payWave i BZ WBK