Szerokikadr.pl

Henry Peach Robinson – księgarz, który został pionierem fotografii

W XIX wieku odstępstwa od utartych kanonów, zarówno w życiu, jak i różnych dziedzinach sztuki budziły sprzeciw i oburzenie opinii publicznej. Na szczęście, nawet w tak konserwatywnych czasach, znaleźli się odważni twórcy, gotowi łamać konwenanse i podążać własną drogą. W ramach cyklu „Pionierzy fotografii” portalu Szeroki Kadr przypominamy sylwetkę jednego z najwybitniejszych fotografów tamtego okresu Henry’ego Peacha Robinsona – zwolennika fotomontażu i prekursora techniki winietowania zdjęć z powodzeniem wykorzystywanej do dziś.Czytaj dalej »Henry Peach Robinson – księgarz, który został pionierem fotografii

1 Szerokikadr.pl

Czas na fotoedukację. Rozpoczyna się druga edycja programu Akcja (foto)edukacja

nikonWystartowała druga edycja programu edukacji fotograficznej „Akcja (foto)edukacja”, którego celem jest poszerzanie wiedzy i umiejętności fotograficznych wśród młodzieży ponadgimnazjalnej z całej Polski. Projekt prowadzony przez Nikon Polska to lekcje z podstaw fotografii oraz konkurs, w którym uczniowie co miesiąc będą mogli wygrać aparaty fotograficzne, a szkoły inspirujące wykłady z profesjonalnym fotografem. Aktywni przez cały rok młodzi twórcy powalczą o stypendium naukowe w wysokości 10 000 PLN, natomiast szkoły o wyposażenie pracowni.

Czytaj dalej »Czas na fotoedukację. Rozpoczyna się druga edycja programu Akcja (foto)edukacja

Zaprowadź porządek w swoim fotograficznym archiwum

Przy okazji wiosennych porządków warto pomyśleć o zaprowadzeniu ładu w folderach ze zdjęciami, które trzymamy na komputerze. Cyfrowy zapis umożliwia nam wykonywanie ogromnej liczby fotografii, w której później bardzo łatwo jest się zgubić. W nowym poradniku na portalu Szeroki Kadr znaleźć można wiele cennych wskazówek, jak uporządkować pliki, by nie tracić godzin na szukanie konkretnego zdjęcia.

Czytaj dalej »Zaprowadź porządek w swoim fotograficznym archiwum

Richard Falco na portalu edukacyjnym Nikona szerokikadr.pl

Od 1 sierpnia na portalu edukacyjnym Nikon Polska – szerokikadr.pl – obejrzeć można wywiad z Richardem Falco – cenionym fotografem amerykańskim. Falco, jako fotograf miesiąca, opowiada, jak wygląda praca fotoreportera oraz zdradza tajniki dzisiejszego rynku profesjonalnej fotografii. Wywiad w formie video oraz zdjęcia fotografa można odnaleźć w sekcji Inspiracje.

Czytaj dalej »Richard Falco na portalu edukacyjnym Nikona szerokikadr.pl

Nowe funkcjonalności na pierwsze urodziny portalu edukacyjnego NIKONA – www.szerokikadr.pl

Nowa strona główna, ulepszona nawigacja, wyszukiwarka obejmująca wszystkie sekcje oraz materiały szkoleniowe w formie video-poradników – to najważniejsze zmiany wprowadzone w działającym od sierpnia ubiegłego roku portalu edukacyjnym NIKONA – www.szerokikadr.pl. Przez ostatnich dwanaście miesięcy z serwisu skorzystało blisko 400 tys. osób poszukujących informacji i fotograficznych inspiracji. Jednocześnie blisko 16,5 tys. z nich zarejestrowało swoje konta. Czytaj dalej »Nowe funkcjonalności na pierwsze urodziny portalu edukacyjnego NIKONA – www.szerokikadr.pl