Przejdź do treści

Symantec

Trojany atakują Androida przez „zaparowane okno”

Specjaliści z firmy Symantec donoszą o nowym zagrożeniu, atakującym urządzenia oparte na systemie mobilnym Android. Cyberprzestępcy infekują telefony i tablety, m.in. poprzez fałszywą wersję popularnej aplikacji Steamy Window („zaparowane okno”). Przejmują kontrolę nad urządzeniem, które może posłużyć, np. do wysyłania wiadomości na kosztowne numery premium. 

Czytaj dalej »Trojany atakują Androida przez „zaparowane okno”

Nowa aplikacja Norton Cybercrime Index dostarcza codziennie informacje o najważniejszych zagrożeniach i wyłudzeniach danych w Internecie

Dla lepszej ochrony miliardów osób w sieci, firma Symantec, producent oprogramowania marki Norton, przedstawiła nowe narzędzie: indeks cyberprzestępczości – Norton Cybercrime Index. Śledzi on bieżące zagrożenia cyberprzestępczością na świecie i ostrzega przed nimi użytkowników komputerów, dostarczając aktualnych i wiarygodnych informacji.

Czytaj dalej »Nowa aplikacja Norton Cybercrime Index dostarcza codziennie informacje o najważniejszych zagrożeniach i wyłudzeniach danych w Internecie

Zestawy narzędzi do przeprowadzania cyberataków stały się największym zagrożeniem w sieci

Narzędzia do przeprowadzania ataków i budowania fałszywych stron internetowych przyciągają tradycyjnych przestępców, którzy nie mają niezbędnej wiedzy technicznej – wynika z raportu opublikowanego przezfirmę Symantec. W ten sposób przyczyniają się do rozwoju coraz lepiej zorganizowanego świata przestępczego w sieci.

Czytaj dalej »Zestawy narzędzi do przeprowadzania cyberataków stały się największym zagrożeniem w sieci

Czy dane w Twojej firmie są naprawdę bezpieczne?

Początek roku jest dobrym momentem nie tylko na układanie planów rozwoju przedsiębiorstwa na najbliższych 12 miesięcy, ale i na przegląd stosowanych do tej pory rozwiązań. W dobie rosnących zagrożeń teleinformatycznych warto przede wszystkim sprawdzić, czy przechowywane przez nas informacje są bezpieczne – być może warto zastanowić się nad zmianą stosowanych procedur lub zmienić oprogramowanie zabezpieczające? Dobre decyzje na tym etapie uchronią nas przed poważnymi konsekwencjami w przyszłości.

Czytaj dalej »Czy dane w Twojej firmie są naprawdę bezpieczne?

Symantec: poufne dane codziennie wyciekają z polskich firm

Prawie 60 proc. pracowników polskich firm i instytucji wynosi służbowe dane poza miejsce pracy bez zgody pracodawcy – wynika z badania „Ryzyko w sieci” przeprowadzonego na zlecenie firmy Symantec. Ponadto, jeden na czterech badanych przyznał, że korzysta w pracy z serwisów społecznościowych, mimo że pracodawca wyraźnie tego zabrania.

Czytaj dalej »Symantec: poufne dane codziennie wyciekają z polskich firm

Symantec: rośnie liczba stron phishingowych na portalach społecznościowych

Nowa edycja raportu firmy Symantec na temat niechcianych wiadomości i phishingu zawiera niepokojące informacje. Eksperci ds. bezpieczeństwa wskazują na wielokrotny wzrost (aż o 80 proc.) wykorzystania portali społecznościowych do rozpowszechniania stron phishingowych, mających na celu wyłudzenie poufnych danych.

Czytaj dalej »Symantec: rośnie liczba stron phishingowych na portalach społecznościowych

Polskie sektor MŚP narażony na wielomilionowe straty

Prawie milion złotych rocznie może stracić średniej wielkości przedsiębiorstwo, jeśli nie zabezpieczy odpowiednio komputerów i baz danych. Czas pracy przeznaczony na usuwanie awarii w systemach IT może wynieść nawet 80 godzin w skali roku. Firma Symantec pomaga przedsiębiorstwom oszacować ryzyko finansowe związane z brakiem zabezpieczeń informatycznych i udostępnia darmowy kalkulator ryzyka. 

Czytaj dalej »Polskie sektor MŚP narażony na wielomilionowe straty