Archiwa tagu: Symantec

Czy klienci będą płacić za ruch w sieci?

Ruch danych IP jest każdego dnia coraz większy. Wynika to nie tylko z coraz szerszego dostępu do Internetu, ale także z dużego strumienia niechcianych wiadomości e-mail. Nie ma wątpliwości, że wcześniej czy później koszty zwiększonego ruchu dotkną także klientów.

Nowa aplikacja Norton Cybercrime Index dostarcza codziennie informacje o najważniejszych zagrożeniach i wyłudzeniach danych w Internecie

Dla lepszej ochrony miliardów osób w sieci, firma Symantec, producent oprogramowania marki Norton, przedstawiła nowe narzędzie: indeks cyberprzestępczości – Norton Cybercrime Index. Śledzi on bieżące zagrożenia cyberprzestępczością na świecie i ostrzega przed nimi użytkowników komputerów, dostarczając aktualnych i wiarygodnych informacji.

Czy dane w Twojej firmie są naprawdę bezpieczne?

Początek roku jest dobrym momentem nie tylko na układanie planów rozwoju przedsiębiorstwa na najbliższych 12 miesięcy, ale i na przegląd stosowanych do tej pory rozwiązań. W dobie rosnących zagrożeń teleinformatycznych warto przede wszystkim sprawdzić, czy przechowywane przez nas informacje są bezpieczne – być może warto zastanowić się nad zmianą stosowanych procedur lub zmienić oprogramowanie zabezpieczające?

Bezpieczeństwo IT Anno Domini 2011

Koniec roku skłania do podsumowań i prognozowania wydarzeń następnych 12 miesięcy. Rok kończący pierwszą dekadę XXI wieku przyniósł wiele nowych zagrożeń bezpieczeństwa IT, ale i rozwiązań technologicznych, które mogą wytyczyć trendy rozwoju zabezpieczeń teleinformatycznych na najbliższych kilka lat.

Symantec: poufne dane codziennie wyciekają z polskich firm

Prawie 60 proc. pracowników polskich firm i instytucji wynosi służbowe dane poza miejsce pracy bez zgody pracodawcy – wynika z badania „Ryzyko w sieci” przeprowadzonego na zlecenie firmy Symantec. Ponadto, jeden na czterech badanych przyznał, że korzysta w pracy z serwisów społecznościowych, mimo że pracodawca wyraźnie tego zabrania.