Tag Archives: SUSE

SUSE umożliwia test bezpiecznego komunikatora w Amazon Web Services

Firma SUSE udostępniła Secure Messaging Service –  pierwszą usługę Amazon Web Services (AWS) Test Drive działającą w środowisku SUSE Linux Enterprise Server. Dzięki niej można bezpłatnie wypróbować możliwości bezpiecznej i niezawodnej, rejestrowanej poczty elektronicznej zgodnej z międzynarodowymi protokołami i standardami. Rozwiązanie, oparte na oprogramowaniu SUSE Linux Enterprise Server, WSO2 Enterprise Service Bus i Yenlo Digilink… Read More »

SUSE udostępnia rozwiązanie wysokiej dostępności (HA) dla prywatnych chmur

Firma SUSE poinformowała o wzbogaceniu SUSE Cloud – dystrybucji OpenStack przeznaczonej do tworzenia prywatnych chmur Infrastructure-as-a-Service – w mechanizmy wysokiej dostępności (High Availability). SUSE Cloud 3 (www.suse.com/products/suse-cloud ) to pierwsza korporacyjna dystrybucja OpenStack ze zautomatyzowanymi funkcjami konfiguracji i wdrożenia mechanizmów wysokiej dostępności, zapewniającymi szybkie uruchomienie i nieprzerwane działanie prywatnych chmur.

SUSE Linux dostępny w chmurze firmy Google

Firma SUSE poinformowała o udostępnieniu z początkiem kwietnia systemów SUSE Linux Enterprise Server w środowisku Google Compute Engine. Działy IT i programiści mogą już korzystać z każdego dostępnego na tej platformie rodzaju instancji maszyny wirtualnej z systemem serwerowym SUSE Linux, mając przy tym zapewnioną w chmurze taką samą wydajność, niezawodność, bezpieczeństwo i skalowalność, jak w… Read More »

Kolejne 100 mln USD na Linuksa – Microsoft i Novell rozszerzają współpracę w dziedzinie zgodności interoperacyjnej

Warszawa, 21 sierpnia 2008 r. – Microsoft Corp. i Novell poinformowały o kontynuowaniu inwestycji związanych ze współpracą pomiędzy firmami w celu zapewnienia zgodności interoperacyjnej dostarczanych rozwiązań, w tym systemów Windows i SUSE Linux. Współpraca i dalsze inwestycje są odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie klientów na optymalne współdziałanie systemów firmy Microsoft i oprogramowania open source w posiadanych… Read More »