Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych

Kompromis w sprawie homologacji części. Wspólny sukces SDCM i całej branży motoryzacyjnej

W czerwcu 2013 r. wejdzie w życie ustawa regulująca kwestię homologacji części. W jej pierwotnym projekcie znajdowały się zapisy bardzo niekorzystne dla niezależnego rynku motoryzacyjnego i konsumentów. Na szczęście dla branży i kierowców, dzięki konsultacjom decydentów z przedstawicielami Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych, udało się wspólnie wypracować odpowiednie regulacje prawne, które zadbają o bezpieczeństwo, jednocześnie nie zagrażając uczciwie działającym przedsiębiorcom.

Czytaj dalej »Kompromis w sprawie homologacji części. Wspólny sukces SDCM i całej branży motoryzacyjnej

Jakość porównywalna, cena niekoniecznie

Współcześnie produkowane samochody, w zależności od marki, składają się z ok. 15 do 20 tys. części. Toyota podaje nawet liczbę 30 tys., która obejmuje także najmniejsze śruby. Większość tych elementów, na szczęście dla kierowców, nie jest wymieniana w trakcie użytkowania pojazdu. Pozostałe z powodzeniem dostępne są na niezależnym rynku, czyli bez logo koncernu samochodowego, dzięki czemu koszty utrzymania auta mogą być znacząco niższe.

Czytaj dalej »Jakość porównywalna, cena niekoniecznie

Wbrew unijnemu prawu, środowisku i kierowcom – projekt ustawy o dopuszczeniu pojazdów do ruchu drogowego

W czasie prezydencji naszego kraju w Radzie UE w Polsce mogą wejść w życie przepisy sprzeczne z prawodawstwem unijnym, które dodatkowo cofnęłyby polską motoryzację do lat 90-tych ubiegłego wieku. To konsekwencje przyjęcia projektu Ustawy o dopuszczeniu pojazdów do ruchu drogowego w jego obecnym kształcie.

Czytaj dalej »Wbrew unijnemu prawu, środowisku i kierowcom – projekt ustawy o dopuszczeniu pojazdów do ruchu drogowego

W przeddzień prezydencji o branży motoryzacyjnej

Tuż przed rozpoczęciem prezydencji Polski w Radzie Unii Europejskiej przedstawiciele niezależnych firm zrzeszonych w Stowarzyszeniu Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych, spotkali się w Brukseli z eurodeputowanym z naszego kraju, by porozmawiać o tym, czy polskie przewodnictwo w Unii Europejskiej może mieć pozytywne skutki dla branży motoryzacyjnej.

Czytaj dalej »W przeddzień prezydencji o branży motoryzacyjnej

Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych z Dekadą Działań BRD

W środę 11 maja na terenie Sejmu RP odbyła się inauguracja Dekady Działań Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w marcu 2010 roku oficjalnie ogłosiło lata 2011-2020 Dekadą Działań na rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Czytaj dalej »Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych z Dekadą Działań BRD