Still

Ważne skutki mniejszej emisji spalin

Zmniejszenie ilości emitowanego dwutlenku węgla, cząstek stałych i tlenku azotu. Obowiązujący od początku stycznia tego roku w Unii Europejskiej kolejny etap ograniczania emisji spalin – Stage III B ma przyczynić się do ochrony zdrowia i środowiska naturalnego. Jakie są konsekwencje jego wprowadzenia dla producentów i użytkowników pojazdów i maszyn wyposażonych w wysokoprężny silnik spalinowy?

Czytaj dalej »Ważne skutki mniejszej emisji spalin

Automatyzacja, czy to już?

Choć w czasie kryzysu wielu przedsiębiorców ogranicza wydatki, paradoksalnie jest to dobry moment na inwestycje. Trudna sytuacja na rynku powinna mobilizować do szukania dodatkowych oszczędności, także tych w długoterminowej perspektywie. W tym kontekście coraz więcej mówi się o potencjale automatyzacji pozwalającym na optymalizację kosztów.

Czytaj dalej »Automatyzacja, czy to już?

STILL podbija Skandynawię

Firma STILL nawiązała współpracę z fińskim przedsiębiorstwem KONEKESKO OY, rozpoczynając tym samym ekspansję na rynku skandynawskim.  – Intralogistyka jest w Finlandii branżą z ogromnymi perspektywami i możliwościami rozwoju – mówi Frank Schliesser, dyrektor ds. sprzedaży w firmie STILL GmbH – Dlatego też zdecydowaliśmy się pozyskać strategicznego, stabilnego i znającego lokalny rynek partnera. Jesteśmy przekonani, że dzięki temu w krótkim czasie zyskamy zaufanie kolejnych klientów i zrealizujemy zakładane cele sprzedażowe.Czytaj dalej »STILL podbija Skandynawię

STILL na LogiMAT 2010

Międzynarodowe Targi Logistyczne LogiMAT 2010 odbędą się w dniach 2-4 marca br. w Stuttgarcie. Firma STILL przedstawi na nich nowe rozwiązania dla transportu zakładowego, zarówno wewnętrznego, jak i zewnętrznego. Głównym tematem prezentacji będą procesy zwiększające wydajność. Dodatkowo przedstawiciele firmy omówią zagadnienia związane z logistyką wewnątrzzakładową m. in.: zestawy transportowe, inteligentne zarządzanie przepływem materiałów i systemy regałowe.Czytaj dalej »STILL na LogiMAT 2010

Zawód „Pani kierowca”

Za kierownicą samochodów ciężarowych budzą zdziwienie, w taksówce witają podróżnych ciepłym uśmiechem, prowadząc wózek widłowy bez problemu ładują towary na najwyższe półki. Kobiety-kierowcy coraz częściej łamią stereotypy i podejmują prace do tej pory zarezerwowane wyłącznie dla mężczyzn.Czytaj dalej »Zawód „Pani kierowca”