Przejdź do treści

Start People

1 Start People

Zmiany na rynku usług doradztwa personalnego: Randstad nowym liderem. Tak dużej agencji dotąd w Polsce nie było

randstadAgencja doradztwa personalnego i pracy tymczasowej Randstad pomyślnie zakończyła proces przejęcia części firmy USG People w Europie, działającej w Polsce pod nazwą Start People. W wyniku tej transakcji na krajowym rynku prywatnych usług zatrudnienia powstaje największy dotąd usługodawca branży. Połączony potencjał obu firm pozwoli na kierowanie do pracy ponad 20.000 pracowników każdego dnia. Zagęszczona zostanie też sieć biur lokalnych, ułatwiając bezpośredni kontakt z konsultantami firmom oraz osobom poszukującym pracy.

Czytaj dalej »Zmiany na rynku usług doradztwa personalnego: Randstad nowym liderem. Tak dużej agencji dotąd w Polsce nie było

Zmiana w zarządzie Start People Sp. z o.o.

Zarząd USG People N.V., międzynarodowej Agencji Pracy i Doradztwa Personalnego, 10 marca 2011 r. podjął decyzję o zmianie na stanowisku Prezesa Zarządu Start People Sp. z o.o. Obowiązki Prezesa Zarządu Start People Polska objął Marek Jurkiewicz. Zastąpił Maurice’a Delbara, który karierę zawodową na mocy wzajemnych porozumień, kontynuować będzie poza strukturami firmy.

Czytaj dalej »Zmiana w zarządzie Start People Sp. z o.o.

Gospodarka jest kobietą

Czy to się komuś podoba czy nie, kobiety mają znacznie wyższy udział w rynku pracy niż jeszcze 20 lat temu. Kryzys gospodarczy na świecie pokazał, że ryzykowne zachowania, do których męska cześć społeczeństwa ma upodobanie, nie są wskazane w ciężkich czasach.

Czytaj dalej »Gospodarka jest kobietą

Managerowie od zadań specjalnych

Nie masz czasu dla przyjaciół, zaczynasz dzień przed wschodem słońca, kończysz sam nie wiesz kiedy? O urlopie słyszysz tylko od kolegów, a domowe zwierzęta z większym entuzjazmem reagują na twojego sąsiada?  Uwaga, w pracy zaczynają Ciebie doceniać i czas  na awans. Tak można rozpocząć kodeks pracy polskiego managera. Czy jednak to jedyna droga do sukcesu? Czy gabinet na najwyższym piętrze biurowca, korporacyjna karta kredytowa są jedynymi wyznacznikami sukcesu managera? Nie, jest nim bez wątpienia wolność wyboru pracy, kiedy się chce i jak długo się chce.

Czytaj dalej »Managerowie od zadań specjalnych

Hostessa seniorka poszukiwana?

Była już sprawiedliwość dziejowa, teraz ma być także sprawiedliwość wiekowa. Kobiety i mężczyźni mają pracować do 65 roku życia. Dlaczego? Szef zespołu doradców strategicznych premiera w Polskim Radiu wyjaśniał, że tak będzie dla kobiet lepiej. Obecnie słaba płeć jest krzywdzona, gdyż otrzymuje niższe emerytury, co miałaby zmienić zapowiadana reforma systemu emerytalnego. Fora internetowe prawie dymią od emocji. W jakich zawodach pracodawcy poszukują 60-latków?

Czytaj dalej »Hostessa seniorka poszukiwana?

Z wiatrem czy pod wiatr

Dobry rok dla firm z branży motoryzacyjnej, produkujących części do samochodów na południu Polski, a na północy dla tych, którzy zainwestują w energię odnawialną. Takie prognozy wynikają z badań przeprowadzonych przez Deloitte Polska. Czy w tym roku da się odczuć odwilż po kryzysie ostatnich miesięcy? I czy polscy pracownicy mają szansę na znalezienie nowej pracy? Wszystko wskazuje, że o ile produkcja podzespołów ma szansę wzrosnąć, rynek pracy w tych branżach będzie się stabilizował z powodu daleko idącej  ostrożności producentów.

Czytaj dalej »Z wiatrem czy pod wiatr

West Point polskiej administracji

Instytucje nadzoru nad administracją publiczną i elastyczność form zatrudniania – to zdaniem ekspertów rynku pracy lek na bolączki polskich urzędów. Specjaliści uważają, że nie nagłe odchudzanie administracji a racjonalne podejście do zatrudniania, jest drogą do oszczędności oraz profesjonalizacji służby publicznej. Wzorce należy czerpać z innych krajów europejskich.

Czytaj dalej »West Point polskiej administracji