SPDR Gold Shares

Złoto siłą stoi

W ostatnim okresie doszło do przeceny na rynku złota. To dobra wiadomość dla rozważających inwestycje. Ostatnie dni pokazały, że złoto broni się skutecznie przed przebiciem w dół poziomu 900 USD za uncję. Obecnie jego popyt jest stymulowany nie tylko poprzez zakupy ze strony przemysłu jubilerskiego, lecz również – i to w znaczącym stopniu – przez fundusze oraz ludność.Czytaj więcej »Złoto siłą stoi

Rok złota

Miniony rok można uznać za „Rok Złota”. Zyskiwało one na znaczeniu i cenie. Ludzie znów przypomnieli sobie, że jest ono najlepszym aktywem dla ochrony ich majątku przed zębem kryzysu.
Czytaj więcej »Rok złota

Gold is the king

Topnieją ceny akcji, niczym sople na wiosennym słońcu. Tymczasem złoto święci triumfy. Kupują go drobni ciułacze, aby zabezpieczyć się na „czarną godzinę”, kupuje je bank centralny Rosji, kupują fundusze złota – i jeszcze nie wiadomo kto.

Czytaj więcej »Gold is the king

Rosja kupuje złoto

Wzrastają ceny złota, a wraz z nimi inwestycje funduszy złota. Największy z nich SPDR Gold Shares, notowany na giełdzie (ETF) posiada już 985,86 ton złota o wartości 29,65 mld dolarów. Fundusz ten zwiększył stan posiadania od 4 lutego br. o 126,37 ton.
Czytaj więcej »Rosja kupuje złoto

Bezpieczna przystań

Od listopada 2008 r. złoto znajduje się w trendzie wzrostowym. W okresie trzech miesięcy jego cena wzrosła o ponad 1/5. Dziś za uncję  trojańską kruszcu trzeba płacić ok. 180 dolarów więcej, niż w połowie listopada. W tym czasie indeks amerykańskiej giełdy S&P500 stracił 15 proc., tyle też spadł indeks cen towarów Reuters/Jefferies CRB.
Czytaj więcej »Bezpieczna przystań