Archiwa tagu: S&P500

Gold Finance: Podsumowanie dnia 03.07.2009

Brak sesji na Wall Street, upały i wakacje. To dzisiejszy obraz rynków finansowych. Spośród ponad dwudziestu europejskich indeksów giełdowych tylko trzy zanotowały zmianę większą niż 1 procent. Niemal wszędzie obroty były symboliczne. Na największych europejskich parkietach zmiany wskaźników nie przekroczyły 0,3 proc. Sesja bez historii i bez komentarza.

Złoty w rękach polityków

Recesja trwa już w najlepsze. Nawet prognozy szefa Fed nie robią na nikim wrażenia – indeks nowojorskiej giełdy S&P500 rozpoczął dziś „marsz na południe”. Rekordowo niskie poziomy osiągają wskaźniki makroekonomiczne za Oceanem. I tak, indeks cen domów w USA S&P/Case Shiller spadł o 18,6% r/r, a lutowy Conference Board odzwierciedlający poziom zaufania konsumentów osiągnął 25… Czytaj dalej »

Złoto ciągle żywe

Złoto nie śpi podczas kryzysu, a nawet ma się coraz lepiej. W ciągu ostatnich dwóch dni na każdej uncji można było zarobić 50 dolarów, czyli blisko 6 proc. Kto więc kupił kontrakt na NYMEX na 100 uncji kruszcu stał się bogatszy o 5000 USD. Przyjmując, że depozyt na ten kontrakt wynosi 5400 USD, stopa zwrotu… Czytaj dalej »