Solveco

Oferta prywatna Solveco zakończona z sukcesem – 8 mln zł trafi na konto spółki

Notowana na Catalyst recyklingowa spółka Solveco S.A., która zapowiadała na koniec ubiegłego roku debiut na rynku NewConnect, zmieniła swoje plany. Akcje nowej emisji na mocy zawartej umowy inwestycyjnej zostaną objęte przez nowego inwestora. Plany upublicznienia akcji na rynku NewConnect zostały na razie odsunięte w czasie.

Czytaj dalej »Oferta prywatna Solveco zakończona z sukcesem – 8 mln zł trafi na konto spółki

Solveco zwiększa produkcję po otrzymaniu pozwolenia zintegrowanego

Notowana na Catalyst recyklingowa spółka Solveco SA otrzymała od Marszałka Województwa Opolskiego pozwolenie zintegrowane dla zakładu produkcyjnego spółki w Kędzierzynie Koźlu. Pozwolenie to jest kluczowe dla dalszego rozwoju firmy, wpływa bowiem bezpośrednio na dopuszczalne moce przerobowe spółki i możliwość realizacji zapowiadanych w toku oferty prywatnej celów emisji.

Czytaj dalej »Solveco zwiększa produkcję po otrzymaniu pozwolenia zintegrowanego

Solveco SA uruchamia kolejną linię produkcyjną i wybiera się na NewConnect

Recyklingowa spółka Solveco S.A., która w połowie roku wyemitowała obligacje o wartości prawie 2,7 mln zł, zwiększa moce produkcyjne. W swoim zakładzie produkcyjnym w Kędzierzynie-Koźlu spółka uruchamia kolejny element instalacji do odzysku odpadów rozpuszczalnikowych. Jest to trzeci tego typu moduł w zakładzie spółki, który umożliwi łączny dzienny przerób odpadów niebezpiecznych na poziomie do 10 ton na dobę. Kolejne kluczowe inwestycje Zarząd planuje sfinansować ze środków pochodzących z przyznanego Solveco dofinansowania z PARP oraz środków pochodzących z planowanej oferty prywatnej akcji. Od inwestorów spółka planuje pozyskać do 8 mln zł.

Czytaj dalej »Solveco SA uruchamia kolejną linię produkcyjną i wybiera się na NewConnect

Jak osiągnąć roczną stopę zwrotu w granicach 9-12% przy ograniczonym poziomie ryzyka?

Inwestycje w obligacje kojarzą się z najwyższym poziomem bezpieczeństwa i relatywnie niskimi stopami zwrotu osiąganymi poprzez inwestycje w obligacje skarbowe. Oprócz papierów dłużnych Skarbu Państwa istnieje również coraz prężniej rozwijający się segment obligacji korporacyjnych, który oferuje zdecydowanie wyższe stopy zwrotu przy umiarkowanym poziomie ryzyka i właśnie na nim w coraz większym stopniu skupia się uwaga inwestorów.Czytaj dalej »Jak osiągnąć roczną stopę zwrotu w granicach 9-12% przy ograniczonym poziomie ryzyka?