Archiwa tagu: SMART Technologies

Nowy model SMART Response XE rozszerza linię interaktywnych systemów odpowiedzi

Pełna klawiatura QWERTY sprawdza się idealnie w zadaniach z matematyki i nauk ścisłych. Firma SMART Technologies zaprezentowała interaktywny system odpowiedzi SMART Response XE, który uzupełnia rozwijającą się linię produktów Smart Response. SMART Response XE wyposażony jest w przenośne piloty zdalnego z klawiaturą, odbiornik i rozbudowane oprogramowanie do oceny postępów w nauce, dzięki któremu nauczyciele bez… Czytaj dalej »

Stolik SMART Table™ z ulepszeniami oferującymi wyższą integrację i lepszą funkcjonalność

Firma SMART Technologies ogłosiła wprowadzenie szeregu ulepszeń do interaktywnego centrum nauczania SMART Table 230i. Stolik SMART Table 230i, zaprezentowany po raz pierwszy w październiku 2008 r. w Wielkiej Brytanii i Ameryce Północnej, jest pierwszym na świecie interaktywnym centrum nauczania.Wielodotykowy stolik, zaprojektowany specjalnie z myślą o wczesnej edukacji, może być obsługiwany przez kilku użytkowników jednocześnie. Sprzęt… Czytaj dalej »

Oprogramowanie SMART Notebook™ wzbogacone o nowe funkcje

Wersja 10.6 przynosi pełną obsługę systemów Microsoft® Windows® 7 i Mac Snow Leopard.  Firma SMART Technologies ogłosiła wprowadzenie wersji 10.6 oprogramowania SMART Notebook, służącego do zespołowej nauki. Ta wielokrotnie nagradzana aplikacja jest teraz w pełni zgodna z najnowszymi systemami operacyjnymi Microsoft Windows 7 oraz Macintosh Snow Leopard. Oferuje jednocześnie bogatszy zestaw cyfrowych zasobów i funkcji,… Czytaj dalej »

Tablice interaktywne SMART Board – jak zredukować stres w pracy nauczyciela?

Według Polaków nauczyciele są na drugim miejscu w rankingu najbardziej zestresowanych grup zawodowych. Dlatego tak ważne staje się poszukiwanie sposobów na obniżenie stresu w ich pracy. Jak wynika z badań „Redukując stres w klasie”, opracowanych przez firmę SMART Technologies, tablice interaktywne ograniczają stres nauczycieli. To intuicyjne narzędzia, które tworzą płaszczyznę współpracy z uczniami, oszczędzają czas… Czytaj dalej »

SMART zaprezentuje najnowsze rozwiązania interaktywne na targach edukacyjnych BETT 2010

Innowacje w technologii dotykowej na największych targach edukacyjnych BETT w Londynie. SMART Technologies zaprezentuje na targach BETT nowe, innowacyjne produkty edukacyjne idealne dostosowujące się do sal lekcyjnych. Technologie SMART ułatwiają nauczycielom prowadzenie lekcji poprzez zachęcenie uczniów do współpracy i urozmaicenie lekcji cyfrowymi i interaktywnymi materiałami. Osoby, które nie będą na targach BETT, mogą wziąć udział… Czytaj dalej »

Nowy SMART Slate – przenośny i łatwy w użyciu tablet

Nowa generacja bezprzewodowych tabletów umożliwia interaktywną komunikację z dowolnego miejsca sali lekcyjnej. SMART Technologies wprowadza na rynek bezprzewodowy, łatwy w użyciu tablet SMART Slate WS200. W połączeniu z interaktywnymi narzędziami: tablicą, wyświetlaczem i rysikiem umożliwia  nauczycielom prowadzenie lekcji i zarządzanie treścią wyświetlaną na tablicy z dowolnego miejsca w sali. Dzięki SMART Slate komunikacja między nauczycielami… Czytaj dalej »

Tablice interaktywne SMART Board™ dla świętokrzyskich szkół

Wczoraj, 8 października, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas wręczył w Kielcach akt przyznania świętokrzyskim szkołom pomocy rzeczowej i finansowej w ramach Świętokrzyskiego Programu Wspierania Rozwoju Edukacji na Obszarach Wiejskich. Dzięki programowi szkoły otrzymały m.in. sto dwadzieścia sześć tablic interaktywnych SMART Board wraz z oprogramowaniemi.  To ważna inicjatywa w wyrównywaniu szans edukacyjnych dzieci i młodzieży na… Czytaj dalej »