Smart Protection Network

1 Smart Protection Network

Trend Micro: ataki ukierunkowane i cyberprzestępczość

trendmicroOstatnia udana próba wyłudzenia pieniędzy z bankomatów, podczas której doszło do kradzieży 45 mln USD, pokazała, że organizacje mogą stać się ofiarą ataku ukierunkowanego właściwie w każdej chwili. Metody identyfikacji zagrożeń nie nadążają za sposobami używanymi do pozyskiwania cennych zasobów i informacji przez cyberprzestępców. Do przeprowadzenia całej operacji zatrudniono tzw. “słupów”, którzy pobierali  pieniądze z bankomatów w 27 krajach. Najprawdopodobniej jednak akcja była możliwa dzięki zaawansowanemu atakowi ukierunkowanemu na agenta rozliczeniowego w Indiach bądź USA, na co wskazują wstępne raporty.

Czytaj dalej »Trend Micro: ataki ukierunkowane i cyberprzestępczość

Browser Guard – nowe, bezpłatne narzędzie Trend Micro chroniące przed niebezpiecznymi stronami internetowymi

Najnowsze, bezpłatne narzędzie zabezpieczające Trend Micro, Trend Micro™ Browser Guard 2010, jest już dostępne do pobrania. Browser Guard dołącza do całego zestawu bezpłatnych narzędzi firmy Trend Micro. Jest to łatwa w obsłudze wtyczka do przeglądarki, która chroni przed zagrożeniami internetowymi rozpoznając niebezpieczne strony i blokując ewentualne zagrożenia zanim zdołają zainfekować komputer użytkownika.Czytaj dalej »Browser Guard – nowe, bezpłatne narzędzie Trend Micro chroniące przed niebezpiecznymi stronami internetowymi

Plagi z Internetu – jaka jest prawdziwa skala zagrożeń?

Jeszcze niedawno specjaliści branżowi uważali, że komputer pozostaje zainfekowany średnio przez 6 tygodni. Nowe badania przeprowadzone przez firmę Trend Micro wykazały jednak co innego.  Po przeanalizowaniu około 100 milionów adresów IP zaatakowanych przez szkodliwe oprogramowanie stwierdzono, że liczba adresów, które pozostają zainfekowane (lub są ponownie infekowane) przez ponad 2 lata, osiągnęła maksimum, natomiast mediana dla krajów znajdujących się najwyżej na liście wynosi 300 dni. Czytaj dalej »Plagi z Internetu – jaka jest prawdziwa skala zagrożeń?