SM

Rusza serwis www.mamsm.pl, poświęcony stwardnieniu rozsianemu, czyli nowy trend w marketingu farmaceutycznym

Rusza jedyny w swoim rodzaju serwis internetowy przybliżający trudności, z jakimi borykają się chorzy na stwardnienie rozsiane. Na stronie www.mamsm.pl można nie tylko dowiedzieć się o chorobie, ale przede wszystkim dzięki specjalnie przygotowanej symulacji poprzez interaktywny udział w przygotowanych scenkach filmowych, poczuć czym jest SM i doświadczyć, z czym zmagają się chorzy. Przygotowana kreacja jest przykładem nowego trendu w marketingu farmaceutycznym.

Czytaj więcej »Rusza serwis www.mamsm.pl, poświęcony stwardnieniu rozsianemu, czyli nowy trend w marketingu farmaceutycznym

Nowe możliwości leczenia stwardnienia rozsianego

W Polsce na stwardnienie rozsiane choruje ok. 40.000 osób, ale tylko ok. 5% ma szansę, by skorzystać z leczenia refundowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Dostęp do nowoczesnych terapii jest jeszcze bardziej ograniczony. Pacjenci decydujący się na takie leczenie są zmuszeni sami ponosić koszty terapii. Polska pozostaje jedynym w Europie krajem, który nie ma programu kompleksowej pomocy chorym na SM, a leczenie nie jest w jednolity sposób finansowane ze środków publicznych.
Czytaj więcej »Nowe możliwości leczenia stwardnienia rozsianego

Blogowa rewolucja a SM

Blogowa rewolucja ogarnęła już niemal wszystkie dziedziny życia. Tumblelog, Comicsblog, Linklog, Audioblog, Moblog to nazwy tylko niektórych rodzajów blogów. Tematy poruszane przez blogerów są bardzo różnorodne: jedni piszą o swoich pasjach, inni dzielą się poglądami politycznymi. Dużą grupę stanowią też ci, którzy zmagają się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Na blogach opisują swoją codzienną walkę z rakiem piersi, stwardnieniem rozsianym czy innymi chorobami.
Czytaj więcej »Blogowa rewolucja a SM