Archiwa tagu: SKOK

Czy zaczyna się fala upadków SKOK-ów?

Komisja Nadzoru Finansowego podjęła decyzję o zawieszeniu działalności SKOK „Wspólnota”. Kasa zawierała niekorzystne umowy, powierzając część zadań podmiotom zewnętrznym. Nadzór wystąpił do sądu w Gdańsku o ogłoszenie jej upadłości.

Bardzo dobre wyniki SKOK-ów mimo niezwykle niestabilnego otoczenia prawnego

Według wstępnych danych SKOK-i zamknęły ubiegły rok zyskiem w wysokości ponad ćwierć miliarda złotych. Stało się tak mimo niestabilnego otoczenia prawnego i intensywnych działań prowadzonych wobec Kas przez Komisję Nadzoru Finansowego. – Wyniki te są powodem do dumy, a także dowodem, że model spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych, funkcjonujący na rynku od ponad 20 lat, sprawdza się… Czytaj dalej »

„Masz alternatywę” w Kasach Stefczyka

1 lutego br. ruszyła internetowa kampania wizerunkowa Kas Stefczyka. W ramach kampanii trzy interaktywne banery widoczne będą w takich portalach, jak WP, Onet, Interia, NK i Pracuj.pl. Kreacje reklamowe komunikują trzy główne hasła kampanii – Społeczność, Zaufanie i Bezpieczeństwo.

Jak bank ocenia klientów?

Jednym z głównych elementów oceny wiarygodności klienta banku, są dane zgromadzone w Biurze Informacji Kredytowej. Instytucje finansowe mają obowiązek każdorazowej oceny klienta pod kątem jego zdolności do spłacania rat kredytu. Informacje pozytywne, negatywne, a także brak jakichkolwiek informacji dotyczących historii kredytowej w BIK, są dla banku podstawą oceny wiarygodności osoby ubiegającej się o kredyt.

Ponad 3,5 tysiąca bankomatów w systemie HalCash

W HalCash, innowacyjnej usłudze wypłaty gotówki z bankomatu za pomocą telefonu komórkowego działa już ponad 3,5 tys. maszyn. Należą one do sieci Euronetu, SKOK i BZ WBK i stanowią prawie 20 procent wszystkich bankomatów działających w Polsce. Wysyłanie przekazów zagranicznych i krajowych jest możliwe przez 24 godziny na dobę, we wszystkie dni tygodnia.