Przejdź do treści

SKOK

Bardzo dobre wyniki SKOK-ów mimo niezwykle niestabilnego otoczenia prawnego

Według wstępnych danych SKOK-i zamknęły ubiegły rok zyskiem w wysokości ponad ćwierć miliarda złotych. Stało się tak mimo niestabilnego otoczenia prawnego i intensywnych działań prowadzonych wobec Kas przez Komisję Nadzoru Finansowego. – Wyniki te są powodem do dumy, a także dowodem, że model spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych, funkcjonujący na rynku od ponad 20 lat, sprawdza się – skomentował Rafał Matusiak, prezes Krajowej SKOK.Czytaj dalej »Bardzo dobre wyniki SKOK-ów mimo niezwykle niestabilnego otoczenia prawnego

Jak bank ocenia klientów?

Jednym z głównych elementów oceny wiarygodności klienta banku, są dane zgromadzone w Biurze Informacji Kredytowej. Instytucje finansowe mają obowiązek każdorazowej oceny klienta pod kątem jego zdolności do spłacania rat kredytu. Informacje pozytywne, negatywne, a także brak jakichkolwiek informacji dotyczących historii kredytowej w BIK, są dla banku podstawą oceny wiarygodności osoby ubiegającej się o kredyt.

Czytaj dalej »Jak bank ocenia klientów?

Ponad 3,5 tysiąca bankomatów w systemie HalCash

W HalCash, innowacyjnej usłudze wypłaty gotówki z bankomatu za pomocą telefonu komórkowego działa już ponad 3,5 tys. maszyn. Należą one do sieci Euronetu, SKOK i BZ WBK i stanowią prawie 20 procent wszystkich bankomatów działających w Polsce. Wysyłanie przekazów zagranicznych i krajowych jest możliwe przez 24 godziny na dobę, we wszystkie dni tygodnia.

Czytaj dalej »Ponad 3,5 tysiąca bankomatów w systemie HalCash