Skarbnica Narodowa

Statuetka Stevie Award dla wystawy Double Eagle 1933

Samlerhuset Group BV, w Polsce reprezentowana przez Skarbnicę Narodową, zdobyła brązową statuetkę Stevie Award® w prestiżowym konkursie International Business Awards, w kategorii „Komunikacja lub Kampania PR Roku – Reputation/Brand Management”. Nagroda została przyznana za organizację europejskiego tournée najdroższej złotej monety świata – amerykańskiego Double Eagle z 1933 r. Polska odsłona tournée została zorganizowana przez Skarbnicę Narodową przy współpracy z agencją PR Unicorn Media.

Czytaj więcej »Statuetka Stevie Award dla wystawy Double Eagle 1933

Numizmatyczna historia Igrzysk Olimpijskich w PKOl

W 60. rocznicę powstania pierwszej oficjalnej monety olimpijskiej do Polskiego Komitetu Olimpijskiego trafia kolekcja upamiętniająca historię Igrzysk. Zestaw 25 oficjalnych monet olimpijskich przekazany został przez Skarbnicę Narodową, jako pamiątka 60 lat zmagań sportowców podczas Igrzysk Olimpijskich, które odbyły się w latach 1952-2012. Światowa limitacja zestawu to 1 000 sztuk.

Czytaj więcej »Numizmatyczna historia Igrzysk Olimpijskich w PKOl

Medal dla Kazimierza Górskiego

W przeddzień turnieju Euro2012 nie lada gratka dla kolekcjonerów i kibiców. Po raz pierwszy na rynku dostępny jest srebrny medal upamiętniający Kazimierza Górskiego, legendarnego trenera polskiej reprezentacji, który doprowadził ją m.in. do zwycięstwa w Igrzyskach Olimpijskich 1972 oraz do zdobycia srebrnego krążka na Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej w 1974 roku.

Czytaj więcej »Medal dla Kazimierza Górskiego