Archiwa tagu: Skanska Property

Pierwsze oficjalne szkolenie z zastosowania systemu LEED w Polsce

16 czerwca w hotelu Marriott Courtyard w Warszawie odbędzie się półdniowe szkolenie na temat amerykańskiego systemu LEED oraz możliwości stosowania tego systemu w Polsce. Organizatorem jest Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego – Polish Green Building Council (PLGBC).

Drugi projekt Skanska Property Poland z certyfikatem GreenBuilding

Kompleks biurowy Marynarska Point właśnie otrzymał certyfikat GreenBuilding. Badania wykazały, że budynek zużywa o 31% mniej energii, niż wymagają tego polskie normy. Tym samym Marynarska Point plasuje się w czołówce ekologicznych budynków w Polsce. Zlokalizowany na warszawskim Mokotowie obiekt jest już drugim projektem w naszym kraju, który zdobył prestiżowe ekologiczne wyróżnienie przyznawane przez Komisję Europejską.

Deloitte House – projekt Skanska oficjalnie otwarty

Uroczystego otwarcia pierwszego w Polsce GreenBuilding dokonał Radca Ambasady Szwecji w Polsce, Gunnar Haglund wraz z Nicklasem Lindbergiem, Dyrektorem Zarządzającym Skanska Property Poland. Deloitte House, stanowiący część kompleksu Atrium budowanego przez Skanska wzdłuż warszawskiej al. Jana Pawła II, jest już wynajęty w 95 procentach.

Grunwaldzki Center – nowoczesny kompleks biurowy we Wrocławiu został oficjalnie otwarty

Usytuowany z samym sercu Wrocławia kompleks otworzył wiceprezydent miasta Adam Grehl, który – wraz z Nicklasem Lindbergiem, Dyrektorem Zarządzającym Skanska Property Poland – przeciął wstęgę i pokroił widowiskowy tort w kształcie Grunwaldzki Center. Uroczystość otwarcia kompleksu poprowadził Jerzy Skoczylas  z kabaretu Elita, jedna z wrocławskich ikon. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, najemcy z… Czytaj dalej »