SerwerSMS.pl

Nieuczciwe praktyki w sferze mobile

W ubiegłym roku UKE otrzymało nieco ponad 250 zgłoszeń o potencjalnych nieprawidłowościach w obszarze Premium SMS. Na rynku tych usług, podmioty organizują różnego rodzaju gry, zabawy, loterie i konkursy. Zdarzają się i takie, które korzystając z niewiedzy klientów, braku znajomości prawa i regulaminów oraz zwykłej ludzkiej naiwności narażają ich na poważne obciążenia finansowe pobierając sowitą opłatę za wysyłanego SMS-a. Niejednokrotnie są to wiadomości, kosztujące nawet powyżej 30 PLN.Czytaj więcej »Nieuczciwe praktyki w sferze mobile

1 SerwerSMS.pl

W czym pomogą nam SMS-y?

serwer smsKrótkie wiadomości tekstowe kojarzą się nam przede wszystkim z codzienną komunikacją, która cechuje się szybkością i prostotą przekazu. Jak wynika z najnowszego raportu GUS w zeszłym roku Polacy wysłali 52,7 miliarda SMS-ów. Ta liczba wskazuje jak ważny jest ten kanał komunikacji.

Czytaj więcej »W czym pomogą nam SMS-y?

Ruszyło badanie „Komunikacja SMS w Polsce 2012”

Platforma SerwerSMS.pl rozpoczęła ogólnopolskie badanie konsumenckie „Komunikacja SMS w Polsce 2012”. Celem badania jest poznanie opinii użytkowników Internetu na temat komunikacji mobilnej w tym m.in. kwestii komunikacji SMS pomiędzy mieszkańcami i instytucjami publicznymi, stosunku do SMS-ów Premium oraz marketingu mobilnego. Respondenci odnajdą w ankiecie również pytania o bezpieczeństwo mobilne w dobie smartfonów i aplikacji.

Czytaj więcej »Ruszyło badanie „Komunikacja SMS w Polsce 2012”

Platforma SerwerSMS.pl uruchomiła protokół SMPP

Platforma SerwerSMS.pl wprowadziła możliwość zdalnej komunikacji z platformą służącą do masowej wysyłki SMS poprzez protokół SMPP (Short Message Peer-to-Peer). Jest to protokół bazujący na poziomie komunikacji TCP/IP i służący do wymiany m.in. krótkich wiadomości tekstowych (SMS) pomiędzy dwoma systemami informatycznymi, najczęściej za pośrednictwem szyfrowanego kanału VPN.

Czytaj więcej »Platforma SerwerSMS.pl uruchomiła protokół SMPP