Przejdź do treści

Seco/Warwick

Spółka z grupy SECO/WARWICK podpisuje umowę o wartości 65,4 mln zł

  • przez

Retech System LLC, spółka z grupy SECO/WARWICK, będącej światowym liderem w produkcji urządzeń do obróbki cieplnej metali, podpisała umowę o wartości ok. 65,4 mln PLN (21,56 mln USD) na wykonanie i dostarczenie urządzenia do produkcji wielkogabarytowych półfabrykatów hutniczych z tytanu, w ramach najwiekszej tego rodzaju inwestycji realizowanej w Kazachstanie. Stroną kontraktu jest międzynarodowe joint-venture, w skład którego wchodzi największy producent tytanu w Kazachstanie. Umowa została zawarta na okres do maja 2013 roku.

Czytaj dalej »Spółka z grupy SECO/WARWICK podpisuje umowę o wartości 65,4 mln zł

SECO/WARWICK właścicielem 100% akcji Retech Systems LLC

  • przez

Sąd Rejonowy w Zielonej Górze zarejestrował podwyższenie kapitału zakładowego SECO/WARWICK SA, związane z przejęciem przez Spółkę 50% udziałów Retech System LLC. Oznacza to, że dopełniony został ostatni wymóg formalny transakcji i SECO/WARWICK SA jest już 100-proc. właścicielem Retech Systems LLC, jednego ze światowych liderów w produkcji urządzeń do metalurgii tytanu i stopów metali wysokogatunkowych, urządzeń do próżniowego odlewania detali ze stopów specjalnych oraz do grzania plazmowego w procesach topienia i utylizacji odpadów trudnych.  

Czytaj dalej »SECO/WARWICK właścicielem 100% akcji Retech Systems LLC

Seco/Warwick – medal za innowacje

Grupa Seco/Warwick, światowy lider w produkcji urządzeń do obróbki cieplnej metali, została uhonorowana ‘Medalem Targów Kielce’, w ramach prestiżowej wystawy – XVI Międzynarodowych Targów Technologii dla Odlewnictwa METAL 2010 w Kielcach. Firma otrzymała medal za innowacyjny, próżniowy, indukcyjny piec laboratoryjny do topienia i odlewnictwa tytanu.

Czytaj dalej »Seco/Warwick – medal za innowacje

Grupa Seco/Warwick: dalszy wzrost liczby zawieranych umów w spółkach grupy

  • przez

Grupa SECO/WARWICK, światowy lider w produkcji urządzeń do obróbki cieplnej metali, podpisała w okresie od końca marca do końca kwietnia umowy o łącznej wartości blisko 20 mln zł . Najważniejsza z nich to umowa zawarta przez Elterma SA, na dostawę kompletnej linii technologicznej na bazie pieców Pegat dla polskiego producenta maszyn i urządzeń górniczych. Wartość umowy to 7,03 mln zł. Przekazanie linii do eksploatacji planowane jest na grudzień tego roku.Czytaj dalej »Grupa Seco/Warwick: dalszy wzrost liczby zawieranych umów w spółkach grupy

Ożywienie koniunktury na rynkach Grupy SECO/WARWICK od końca 2009 roku

  • przez

Grupa SECO/WARWICK, światowy lider w produkcji urządzeń do obróbki cieplnej metali, zanotował w 2009 roku zysk EBITDA na poziomie 4,94 mln zł przy przychodach w wysokości 123,8 mln zł. Pomimo recesji w 2009 roku na rynkach działalności Seco/Warwick, dzięki dywersyfikacji i skutecznym działaniom restrukturyzacyjnym, Grupa zachowała stabilną i bezpieczną pozycję finansową. Jednocześnie wyraźny powrót ożywienia na rynku w IV kw. 2009 i jego kontynuacja w pierwszych miesiącach 2010 roku pozwoliły Grupie Seco/Warwick na odbudowę portfela zamówień i pozyskanie znaczących kontraktów, co jest bardzo dobrym prognostykiem na 2010 i 2011 rok. Czytaj dalej »Ożywienie koniunktury na rynkach Grupy SECO/WARWICK od końca 2009 roku

Seco\Warwick publikuje wyniki finansowe za I półrocze 2009 r.

  • przez

Grupa SECO/WARWICK, światowy lider w produkcji urządzeń do obróbki cieplnej metali, zanotowała w pierwszym półroczu 2009 roku zdecydowany wzrost zysku EBITDA – o 23%, do ponad 3,7 mln zł w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Przychody w tym okresie sięgnęły niemal 64 mln zł, a zysk netto wyniósł blisko 1,06 mln zł. Jednocześnie Grupa zanotowała zdecydowaną poprawę rentowności sprzedaży.

Czytaj dalej »Seco\Warwick publikuje wyniki finansowe za I półrocze 2009 r.