Schindler

Kamera w windzie. Fanaberia czy standard?

Zniszczone i porysowane windy, wulgarne napisy i powybijane lustra to, mimo że coraz rzadsze zjawisko w windach, ale wciąż problem wielu spółdzielni czy wspólnot mieszkaniowych. Dotyczy on nie tylko starych blokowisk, ale także nowych i strzeżonych osiedli. Coraz częściej bezkarność osiedlowych chuliganów jest ukrócana dzięki kamerze zainstalowanej w kabinie dźwigu.

Czytaj dalej »Kamera w windzie. Fanaberia czy standard?

Wszystko w rękach architektów

Według najnowszych badań to architekt najczęściej decyduje o wyborze wszelkich urządzeń, jakie zostaną zamontowane podczas realizacji inwestycji. Sprawa dotyczy nie tylko dźwigów osobowych, ale i pieców CO czy też urządzeń ciśnieniowych. I to właśnie projektanci podejmują aż 70 procent decyzji dotyczących rodzaju montowanej windy. Wygląda więc na to, że absolwenci architektury na dobre przejęli kompetencje inwestorów i deweloperów.

Czytaj dalej »Wszystko w rękach architektów

Paweł Wierzbicki ASE EI Business Managerem w firmie Schindler Polska

Karierę rozpoczął na stanowisku inżyniera konsultanta w szwajcarskiej firmie zajmującej się elektronarzędziami oraz systemami zamocowań. Podjęte działania, tj. wprowadzenie nowego systemu techniki kotwienia, przyniosły w krótkim czasie znaczący udział w przychodach, a dodatkowo pozwoliły na wzrost udziałów w rynku. Po roku objął stanowisko kierownika produktu.

Czytaj dalej »Paweł Wierzbicki ASE EI Business Managerem w firmie Schindler Polska

Windy XXI wieku – inteligentne i nowoczesne rozwiązania

W roku 1857, kiedy uruchomiono pierwszą windę osobową, najważniejszym czynnikiem było to, aby urządzenie bezpiecznie przewoziło ludzi z piętra na piętro. W dzisiejszych czasach, w dobie nowoczesnych rozwiązań technologicznych, od windy wymaga się znacznie więcej. Producenci wprowadzają coraz to nowe udogodnienia dla użytkowników, tak aby windy były nie tylko bezpieczne i funkcjonalne, ale także „inteligentne”.

Czytaj dalej »Windy XXI wieku – inteligentne i nowoczesne rozwiązania

Stop windom – pożeraczom prądu. Oszczędność energii przede wszystkim

W dzisiejszych czasach winda znajduje się w prawie każdym wyższym budynku. Szacuje się, że w Polsce zamontowanych jest ponad 80 tys. dźwigów, z czego ponad połowa wymaga wymiany lub modernizacji, nie spełniając ścisłych norm bezpieczeństwa. Miejsce starych wind powoli zaczynają zajmować nowoczesne dźwigi charakteryzujące się większym bezpieczeństwem. Dodatkowo ich producenci szczycą się wyjątkową energooszczędnością.

Czytaj dalej »Stop windom – pożeraczom prądu. Oszczędność energii przede wszystkim