Archiwa tagu: SAPU

Honorowa Złota Nitka 2010 dla SAPU

Międzynarodowy konkurs dla projektantów Złota Nitka już na nami. Rozpoczął on Fashion Poland Week Fashion Philosophy. W uznaniu za osiągnięcia w kształceniu projektantów zarząd Międzynarodowych Targów Łódzkich przyznał Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru honorową Złotą Nitkę – prestiżowe wyróżnienie dla osób i instytucji zasłużonych dla polskiej mody.

Zawsze pod ręką, czyli po modę do muzeum

Co sezon modowe wyrocznie ogłaszają, który z modeli torebek sygnowanych logo wielkich projektantów będzie tak zwaną „it bag”. Co sezon, by zdobyć taką torebkę nawet gwiazdy muszą zapisać się na listę oczekujących. Co takiego jest w torebkach, że po prostu musimy je mieć? I jak to się stało, że od szesnastowiecznej sakiewki typu unisex torebka… Czytaj dalej »

Złote Nitki 2009 dla absolwentek SAPU

Absolwentki Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru (www.ksa.edu.pl) zajęły pierwsze miejsce w obydwu kategoriach najważniejszego Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów Złota Nitka w Łodzi. Duet Małgorzata Grzywnowicz i Małgorzata Węgiel zdobyły Złotą Nitkę w kategorii Prêt-à-Porter, Magdalena Śmielak wygrała w kategorii Premiere Vision.

Cracow Fashion Awards 2009 – moda na przekór kryzysowi

Tegoroczny pokaz dyplomowy Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie oprócz tego, że tradycyjnie wyłonił największe talenty polskiej młodej mody spełnił tez funkcję zbiorowej terapii. Eksplozja barw, form i kolorów i niezwykła wyobraźnia autorów przeniosła ponad tysięczną publiczność Centrum Kultury w zupełnie inny świat.

„Z widokiem na modę” – 4 Urodziny Galerii Kazimierz

Pierwszy krakowski tydzień mody rozpocznie się i zakończy pokazami mody. Na gali Cracow Fashion Awards 21.03.2009 w Nowohuckim Centrum Kultury zostaną zaprezentowane najlepsze kolekcje absolwentów Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru, a 28.03.2009 o godz. 16.00 podczas imprezy urodzinowej „Z widokiem na modę” w Galerii Kazimierz publiczność obejrzy wiosenne kolekcje marki Orsay i Kazar oraz pokaz wyróżnionego… Czytaj dalej »

Cracow Fashion Awards 2009

Po raz trzynasty w historii, po raz trzeci pod nazwą Cracow Fashion Awards a po raz pierwszy pod patronatem Myspace.com oraz jako część Cracow Fashion Week odbędzie się największy polski pokaz młodych projektantów mody, absolwentów Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie.